Międzyrzecz: Euro na koncie burmistrza pojawiły się zamiast marek

(dab)
Burmistrz twierdzi, że założył konto w markach, które zostały następnie przewalutowane na euro.
Burmistrz twierdzi, że założył konto w markach, które zostały następnie przewalutowane na euro. Dariusz Brożek
Artykuł o emeryturze burmistrza i kontach walutowych Tadeusza Dubickiego odbił się głośnym echem wśród Czytelników. - Skąd miał na koncie euro, które wprowadzono przecież dopiero 1 stycznia 2002 roku - pyta Czytelnik.

W środę pisaliśmy emeryturze burmistrza Międzyrzecza Tadeusza Dubickiego i ujawnionych przez niego w oświadczeniu majątkowym kontach walutowych, na których ma ponad 260 tys. zł (twierdzi, że zarobił te pieniądze legalnie w Anglii w latach 80. minionego wieku).

Otrzymaliśmy w tej sprawie wiele telefonów. Jedni nie widzieli nic nagannego w tym, że samorządowiec pobiera jednocześnie i emeryturę i pensje w urzędzie, inni byli jednak tym zbulwersowani. Jeden z naszych rozmówców odniósł się do jego oszczędności.

- Skąd więc miał na koncie euro, które wprowadzono przecież dopiero 1 stycznia 2002 roku - pyta Czytelnik.

Burmistrz wyjaśnia, że do kraju przywiózł funty angielskie. Założył lokaty bankowe w trzech walutach: dolarach, funtach i markach niemieckich. - Po wejściu euro moje konto w markach zostało automatycznie przewalutowane przez bank - mówi.

Wideo

Komentarze 18

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

H
Hermes
W dniu 01.06.2013 o 22:14, badzo zły człowiek napisał:

I przez 30 ponad lat ukrywał i robił by to nadal.A co na to Urząd Skarbowy ???????

 A  swistak tak sobie siedzi w urzędzie i te sreberka zawija ..........

m
maragale

Witam.Moim zdaniem nie przesadziłeś. Też jak wcześniej napisałam wyczuwam wiele zawiści w wypowiedziach "Haliko" (może zbyt ostro zawiści ale coś koło tego). Nie rozumie np. dlaczego używa wobec jakieś Pani W określenia "sławna".I kończąc też dodam najlepiej jak 
rozliczymy  samych siebie ale tak dokładnie.

... "Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień" ...

Zaznaczam,że nie jestem fanatyczką.

... "Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień" ...

A tak prosto to cudze błędy widzimy pod lasem a własnych pod nosem nie dostrzegamy.

Udanego,spokojnego i bardziej otwartego dnia na innych życzę wszystkim

l
largen4

Być może przesadziłam,ale samozachwalanie się nie wydaje mi się być na miejscu.Też mam prawo do wyrażania swoich myśli i napisałam to,co czułam.Kończę z tym tematem i pozdrawiam w ten słoneczny poranek. :)                                   

Jeśli w czymś obraziłam,to przepraszam.

H
Haliko
W dniu 10.06.2013 o 16:42, largen4 napisał:

Haliko,czyżbyś była prokuratorem????O żadnej pani W.nic nie wiem,bo nie interesuję sie głupotami,stwierdzam tylko fakt - nie wydawaj wyroków zanim nie wyda go sąd.To tyle na ten temat.Pozdrawiam i radzę,pozbądź się tej nienawiści,nie przystoi kobiecie,a zwłaszcza praktykującej katoliczce,podejrzewam,że chodzisz do kościoła.Pozdrawiam jednak i życzę mniej jadu w swoich ustach.

Usmiałam się do łez!O jakiej "nienawiści"piszesz???Nie znam słowa nienawiść.Można kogos lubić lub nie,zgadzać się lub nie ale żeby kogoś nienawidzieć?to chyba ten ktoś musiał by  mocno skrzywdzić mnie lub kogoś mi bliskiego.

Skąd Ci przyszło do głowy,że jestem "praktykującą katoliczką"???Daleko mi do tej obłudy która głoszą ksieża,a do kościoła nie chodzę!

No i nie uważam bym zionęła jakimś "jadem",bo ani nikomu nie ubliżam,nie używam żadnych wulgarnych słów,a czy nie mam prawa na wyrażenie swoich myśli,wątpliwości czy swojej opinii?Chyba do tego jest forum.rowniez pozdrawiam!

l
largen4

Haliko,czyżbyś była prokuratorem????O żadnej pani W.nic nie wiem,bo nie interesuję sie głupotami,stwierdzam tylko fakt - nie wydawaj wyroków zanim nie wyda go sąd.To tyle na ten temat.Pozdrawiam i radzę,pozbądź się tej nienawiści,nie przystoi kobiecie,a zwłaszcza praktykującej katoliczce,podejrzewam,że chodzisz do kościoła.Pozdrawiam jednak i życzę mniej jadu w swoich ustach.

l
largen4
W dniu 09.06.2013 o 20:42, Haliko napisał:

Nikogo nie oczerniam,nie zarzucaj mi tez,że nic o tym nie wiem.Ludzie wiedzą więcej niż się niektórym wydaje.Zastanawia mnie tylko dlaczego tak bronisz naszego pryncypała?Czyżbyś była ta sławną panią W.?Nie zatka się ludziom ust zabraniając wypowiadać się swobodnie na forum!Dla mnie to jest chore,poprostu dyskryminacja.Do tej pory nie mogę zrozumieć dlaczego na forum Międzyrzecza nie zalogowani nie mogą się wypowiadać?Czego niektórzy się obawiają?Ja np. wolała bym wiedzieć,co mysla o mnie inni,nawet jeżeli ktoś mnie zle odbiera i zastanowić się dlaczego tak się dzieje.Nasz burmistrz niestety sam daje powody do tego,by wierzyć w jego winę,bo czy zatrudnianie w radzie nadzorczej gminnej spółki żony swojego obrońcy jest w porządku?Wszyscy odpowiedza sobie na pytanie dlaczego to robi!W sądzie zwalanie całej winy na innych,to też uważasz,że to jest w porządku?Gdyby miał jeden czy dwa zarzuty prokuratorskie,to jeszcze można by było watpic w winę, ale mając ich kilkanaście,to raczej nie możliwe.A co do tego,że złamałaś tajemnicę bankową,to niestety prawda,a może przytoczyć ci paragrafy???

H
Haliko
W dniu 09.06.2013 o 21:02, maragale napisał:

Czasami śledzę wypowiedzi na forum i powiem,że do niedawna opinie "Haliko" były nawet rzeczowe.Teraz jednak od jakiegoś czasu jest w nich wiele złośliwości.A no cóż tak bywa, że dyskusje często przeradzają się w pyskówki.Pozdrawiam mieszkańców pięknego Międzyrzecza.

Ludzie w Miedzyrzeczu boją się wypowiadać na temat naszych władz,firm które wciąż te same wygrywają wszystkie przetargi,kleru i tego co go dotyczy.Należę do tych którzy się nie boją,bo jestem  w takim wieku,że już mi nie zależy na tym co inni o mnie myślą.

Aferą ratuszową wcześniej się nie interesowałam dopóki nie usłyszałam jak bardzo skrzywdzeni zostali i dalej są krzywdzeni niewinni ludzie,ktorzy wykonywali tylko polecenia swoich przełożonych i nie mieli zielonego pojęcia w jakie bagno się ich pakuje.Nie ważne,że niszczy się rodzinę,ważne by Tadeusz D.został uniewinniony.

Wszędzie tylko "układy",znajomości,łapówkarstwo.Niektórzy stali się już tak pazerni,że nie mają już żadnych hamulców.Wszędzie liczy się tylko kasa,a jak jej nie masz to jesteś nikim.I tak dzieje się od samej góry.Niedługo naszego państwa już nie będzie z czego okradać,bo zagarną wszystko!

m
maragale

Czasami śledzę wypowiedzi na forum i powiem,że do niedawna opinie "Haliko" były nawet rzeczowe.Teraz jednak od jakiegoś czasu jest w nich wiele złośliwości.A no cóż tak bywa, że dyskusje często przeradzają się w pyskówki.

Pozdrawiam mieszkańców pięknego Międzyrzecza.

H
Haliko
W dniu 09.06.2013 o 16:39, largen4 napisał:

Haliko,nie zdradam żadnej tajemnicy bankowej,bo nie wymieniłam kwoty.A firmę bardzo dobrze prosperujacą miał w latach 80-tych.To były pieniądze zarobione uczciwie i legalnie,więc nic nie wymyśalm,napisałam jak było.Przestań wreszcie oczerniać ludzi jak nic o nich nie wiesz.

Nikogo nie oczerniam,nie zarzucaj mi tez,że nic o tym nie wiem.Ludzie wiedzą więcej niż się niektórym wydaje.Zastanawia mnie tylko dlaczego tak bronisz naszego pryncypała?Czyżbyś była ta sławną panią W.?

Nie zatka się ludziom ust zabraniając wypowiadać się swobodnie na forum!Dla mnie to jest chore,poprostu dyskryminacja.Do tej pory nie mogę zrozumieć dlaczego na forum Międzyrzecza nie zalogowani nie mogą się wypowiadać?Czego niektórzy się obawiają?Ja np. wolała bym wiedzieć,co mysla o mnie inni,nawet jeżeli ktoś mnie zle odbiera i zastanowić się dlaczego tak się dzieje.

Nasz burmistrz niestety sam daje powody do tego,by wierzyć w jego winę,bo czy zatrudnianie w radzie nadzorczej gminnej spółki żony swojego obrońcy jest w porządku?Wszyscy odpowiedza sobie na pytanie dlaczego to robi!

W sądzie zwalanie całej winy na innych,to też uważasz,że to jest w porządku?

Gdyby miał jeden czy dwa zarzuty prokuratorskie,to jeszcze można by było watpic w winę, ale mając ich kilkanaście,to raczej nie możliwe.

A co do tego,że złamałaś tajemnicę bankową,to niestety prawda,a może przytoczyć ci paragrafy???

k
kotlet62
W dniu 02.06.2013 o 08:04, largen4 napisał:

Najlepiej spytać Go samego ile pracował w tej Anglii.Ale mało kto wie,że w latach 80-tych Pan Dubicki posiadał swoją własną firmę,bardzo dobrze prosperującą ,z bardzo dużymi zyskami.Miał więc nawet za co kupić te EURO,Najlepiej rzucać oskarżeniami,jak się nie zna zyciorysu Burmistrza,a ja osobiście wiem ile w tamtych larach miał kasy,bo pracowałam wyedy w Banku.Więc dajcie człowiekowi spokój i nie szukajcie dziury w całym.

 

Haliko,nie zdradam żadnej tajemnicy bankowej,bo nie wymieniłam kwoty.A firmę bardzo dobrze prosperujacą miał w latach 80-tych.To były pieniądze zarobione uczciwie i legalnie,więc nic nie wymyśalm,napisałam jak było.Przestań wreszcie oczerniać ludzi jak nic o nich

l
largen4
W dniu 02.06.2013 o 10:05, Haliko napisał:

Popatrzcie,popatrzcie!pracowałeś w banku?takie kity to nam nie wciskaj!Najpierw,że zarobił pracując w Anglii a teraz,że miał bardzo dobrze prosperujacą firmę,ciekawe co jeszcze można wymyśleć!A skoro pracowałeś w banku,to tym co napisałeś naruszasz tajemnicę bankową,a to podlega karze!

Haliko,nie zdradam żadnej tajemnicy bankowej,bo nie wymieniłam kwoty.A firmę bardzo dobrze prosperujacą miał w latach 80-tych.To były pieniądze zarobione uczciwie i legalnie,więc nic nie wymyśalm,napisałam jak było.Przestań wreszcie oczerniać ludzi jak nic o nich nie wiesz.

H
Haliko

 

W dniu 02.06.2013 o 11:24, karim napisał:

Witam .Widzę że Hailiko wszystko wie i wydaję opinie o wszystkich , a kasa burmistrza to jego sprawa.pozdrawiam Andzrzejku

 
Kasa burmistrza była by jego osobistą sprawą jeżeli:
-nie był by osobą sprawującą funkcję burmistrza (nie miał obowiązku składania oświadczeń majątkowych)
-nie miał by kilkunastu zarzutow prokuratorskich,a w szczególności korupcyjnych,
-mógł udowodnić,że pieniądze rzeczywiście zarobił legalnie i odprowadzil podatek,
-nie pisał nieprawdy w swoim oświadczeniu majątkowym pisząc,że jego willa warta jest mniej niż 2 pokojowe mieszkanie,
Nie powinien się też pokrętnie tłumaczyć,nie mówiąc prawdy i dać się na tym złapać.
Jakiego Andrzejka pozdrawiasz,co?coś cię jakaś nienawiść do kogoś zżera,a to nieładnie!
W
Wolontariusz

Witam

Nie do końca się zgodzę, z twierdzeniem, że pieniądze burmistrza to jego sprawa. Jako osoba publiczna, celem przejrzystości finansowej osób sprawujących wysokie funkcje publiczne, każdy burmistrz, czy radny winien wg. prawa złożyć coroczne oświadczenie majątkowe, w nim wykazać dochody, majątek, środki na kontach tzw. oszczędności oraz zaciągnięte kredyty. 

Z tego co pisano w mediach, nie wykazał w oświadczeniu tych "drobniaków" z kilku kont walutowych. Łamiąc te przepisy, ktoś (prokuratura i instytucje skarbowe) powinny sprawdzić, czy nie wykazując tych pieniędzy w oświadczeniu, nie doszło do zatajenia źródeł dochodu. W banku łatwo sprawdzić, od kiedy konto zostało założone i jakie kwoty wówczas zostały zdeponowane.

Mam tylko nadzieje, że ta sprawa została zbadana dokładnie, a urzędnicy nie oparli się na samych tłumaczeniach burmistrza, którego zeznania mogą być nie obiektywne.

Osobiście również mam mieszane uczucia co do tych "zapomnianych, czy przypadkowo pominiętych"  250 tysiącach w różnych walutach na różnych kontach, zwłaszcza, że to są niewyobrażalne pieniądze dla większości międzyrzeczan. Kolorytu tej sprawie dodaje fakt zarobkowana 30 lat temu na saksach, oraz te nieszczęsne kilkanaście zarzutów, które stawia burmistrzowi prokuratura. 

Przy niedzieli pozdrawiam nielicznych forumowiczów

k
karim

Witam .Widzę że Hailiko wszystko wie i wydaję opinie o wszystkich , a kasa burmistrza to jego sprawa.pozdrawiam Andzrzejku

H
Haliko
W dniu 02.06.2013 o 08:04, largen4 napisał:

Najlepiej spytać Go samego ile pracował w tej Anglii.Ale mało kto wie,że w latach 80-tych Pan Dubicki posiadał swoją własną firmę,bardzo dobrze prosperującą ,z bardzo dużymi zyskami.Miał więc nawet za co kupić te EURO,Najlepiej rzucać oskarżeniami,jak się nie zna zyciorysu Burmistrza,a ja osobiście wiem ile w tamtych larach miał kasy,bo pracowałam wyedy w Banku.Więc dajcie człowiekowi spokój i nie szukajcie dziury w całym.


Popatrzcie,popatrzcie!pracowałeś w banku?takie kity to nam nie wciskaj!Najpierw,że zarobił pracując w Anglii a teraz,że miał bardzo dobrze prosperujacą firmę,ciekawe co jeszcze można wymyśleć!
A skoro pracowałeś w banku,to tym co napisałeś naruszasz tajemnicę bankową,a to podlega karze!
Dodaj ogłoszenie