Mistrzostwa Polski Juniorek. Świetny start gorzowianek [ZDJĘCIA]

Alan Rogalski
Enea AZS AJP Gorzów
Enea AZS AJP Gorzów AZS AJP Gorzów
W środę, 17 maja, rozpoczął się turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorek, rozgrywanych w hali Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie.

W pierwszych środowych meczach One Team Ostrów Wlkp. (najwięcej punktów dla ostrowianek, 17 zdobyła Kaja Wróblewska) odniósł nieznaczne zwycięstwo nad MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski (17 pkt. Magdaleny Szkop) 73:69. Trochę wyżej wygrało PTK Lumi Pabianice (15 pkt. Patrycji Kirsz) z JAS-FBG Zagłębiem Sosnowiec (14 pkt. Pauliny Majdy) 56:48, dzięki czemu to pabianiczanki zostały pierwszym liderem grupy A.

Za to w grupie B Enea AZS Poznań (18 pkt. Aleksandry Zięmbiorskiej) pokonała MUKS WSG Supravis Sisu Bydgoszcz (18 pkt. Julii Niełacnej) 54:47.

Niemniej jednak nas najbardziej interesowało ostatniego tego dnia spotkanie pomiędzy Eneą AZS AJP Gorzów a Bryzą Politechniką Gdańską. W nim nie było aż tak wyrównanej walki jak w poprzednich starciach. Akademiczki już po 3 minutach prowadziły 17:6, a potwierdzeniem przewagi był efektowny przechwyt na połowie gdańszczanek przez Wiktorię Keller i jej skuteczny kontratak. Podobnie, po szybkim ataku, gorzowianka zakończyła pierwszą kwartę, doprowadzając do stanu 31:11.

Dwie kolejne kwarty były znacznie bardziej zacięte, ale po każdej z nich nasze powiększały różnicę punktową. Też w ostatnich dziesięciu minutach, choć na parkiecie przebywa zmienniczki. Koniec końców AZS AJP ograł Bryzę 86:54 (31:11, 18:16, 19:14, 18:13). Punktowały: Keller 18, Lasocka 12, Dul 12, Trzeciak 10, Duchnowska 7, Kędziorska 6, Musielak 6, Potraca 4, Jezierska 4, Matkowska 4, Bury 3, Połujan 0. Dla nich najwięcej Szymkiewicz 10.

W czwartek, 18 maja, nasze zawodniczki, też o 18.00, podejmą bydgoszczanki.

Przeczytaj również:Grzegorz Zengota: Prędzej czy później trafię do Grand Prix

Koniec sezonu dla Gortata. "Biedny Marcin nie był wykorzystywany przez Beala i Walla tak, jak by mógł i jak powinien być".