Młode pięściarki z Zielonej Góry najlepsze w kraju

mat. SKF Boksing Zielona Góra
Finalistki mistrzostw
Finalistki mistrzostw SKF Boksing Zielona Góra
Adriana Marczewska i Kinga Szlachcic pięściarki SKF Boksing Zielona Góra wywalczyły złoty i srebrny medal podczas młodzieżowych mistrzostw polski kobiet w boksie.

Na mistrzostwach, które zostały rozegrane w Grudziądzu na początku miesiąca Adriana Marczewska rywalizowała w najlżejszej kategorii 48 kg i pokonała trzy przeciwniczki. W pierwszym pojedynku jednogłośnie na punkty 3:0 (liczenie w ostatniej rundzie rywalki) zdominowała Martę Andrejew z WKS Sokółka Piła. Nasza zawodniczka w walce półfinałowej po pierwszym liczeniu Angeliliki Franczak z KS Pomorzanin Toruń zwyciężyła walkę przez TKO (poddanie trenera) i dostała się do finału. Tam Adriana Marczewska zmierzyła się z Magdaleną Popiołek z KS Korona Wałcz którą zdeklasowała wygrywając pojedynek na punkty 3:0 i zdobyła tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Polski w Boksie 2015.

Adriana trenuje w SKF Boksing Zielona Góra od niespełna dwóch i pół roku. Wyniki jakie uzyskała na tych Mistrzostwach oraz w Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska Kobiet w Boksie ( srebrny medal tydzień wcześniej ) upewniły trenerów kadrowych aby ją powołać na Zgrupowania Kadry Narodowej Kobiet.

Kinga Szlachcic rywalizowała w wadze 60 kg. W walce półfinałowej jednogłośnie na punkty 3:0 wygrała pojedynek z Karoliną Gawrysiuk z GUKS Carbo Gliwice. W walce finałowej spotkała się z brązową medalistką Europejskich Igrzysk Olimpijskich w Baku Anetą Rygielską z KS Pomorzanin Toruń. Kinga uległa Anecie Rygielskiej na punkty po zaciętym pojedynku i została wicemistrzynią Polski. Walka obu pań została uznana za najlepszą walkę mistrzostw.

Kinga w ostatnich dniach października 2015 r. razem z Kadrą Narodową Kobiet w Boksie będzie uczestniczyć w turnieju międzynarodowym w Niemczech.

Obie nasze zawodniczki w drugiej połowie października wezmą udział w zgrupowaniu kadry, które odbędzie się w Cetniewie w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich im. Feliksa Stamma.