MOMO Challenge. Tak nazywa się przerażająca gra internetowa. MOMO Challenge to forma cyberprzemocy, która rozprzestrzenia się za pośrednictwem mediów społecznościowych i telefonów komórkowych. Mówi się, że MOMO Challenge do gra dla samobójców. Niektóre media podają nawet, że gra MOMO Challange na świecie zbiera śmiertelne żniwo.... W Polsce MOMO Challenge pojawiła się niedawno. Ale policja już ostrzega rodziców - uważajcie na swoje dzieci. MOMO Challenge jest niebezpieczna! Przerażająca postać MOMO może pojawić się w twoim telefonie!

DOWIESZ SIĘ:

  • MOMO Challenge - co to jest?
  • MOMO Challenge - na czym polega?
  • MOMO - kim jest postać z MOMO Challenge?
  • MOMO Challenge - ostrzeżenia dla wszystkich użytkowników
  • MOMO Challenge - to musisz wiedzieć!

MOMO Challenge - co to jest?

MOMO Challenge to forma cyberprzemocy, która rozprzestrzenia się za pośrednictwem mediów społecznościowych i telefonów komórkowych.

To gra internetowa, która może pojawić się na naszych telefonach za pośrednictwem aplikacji WhatsApp a także Facebook i YouTube. W ostatni czasie stanowi największe niebezpieczeństwo dla młodych ludzi. Gra pojawiła się w lipcu 2018 roku.
A od połowy sierpnia 2018 r. wiadomości od MOMO - tajemniczej postaci z MOMO Challenge zaczęli odbierać użytkownicy w takich krajach, jak Meksyk, Indie, Argentyna, Stany Zjednoczone, Francja i Niemcy. Jedni mówią, że policja nie stwierdziła żadnych niebezpiecznych sytuacji związanych z grą. Inne media podają, że MOMO Challenge zbiera śmiertelne żniwa. Jest niebezpieczna szczególnie dla osób niestabilnych emocjonalnie, z problemami, samotników. Przy MOMO Challenge pojawia się wiele znaków zapytania.

Czytaj również: Niebieski wieloryb - wszystko, co musisz wiedzieć o niebezpiecznej grze

MOMO Challenge - na czym polega gra, jakie są zasady MOMO Challenge?

MOMO Challenge polega na zaakceptowaniu zaproszenia od przerażającej lalki MOMO. Chce z nami porozmawiać, zaprzyjaźnić się. Jeśli zgodzimy się przyjąć MOMO do grona naszych znajomych, rozpoczyna się MOMO CHallenge. Otrzymujemy od MOMO wiadomości, zdjęcia, przerażające filmy, zadania do zrobienia, rozkazy. Użytkownicy otrzymują graficzne zadania i są poinstruowani, jak wykonać serię niebezpiecznych zadań. Mogą być one śmiertelnie niebezpieczne! Każda próba zrezygnowania ze znajomości z MOMO, związana jest z szantażem. Gdy tyko zechcemy wycofać się z tej znajomości, będziemy szantażowani przez MOMO, że np. zrobi coś rodzinie, udostępni nasze dane. Groźby i późniejsze komunikaty często towarzyszą niepokojącym, przerażającym lub krwawym obrazom. Okazuje się, że kilkudziesięciu dniach, najsłabsi psychicznie użytkownicy, pozostający w znajomości z MOMO, mogą zostać skłonienie nawet do odebrania sobie życia...

MOMO - tajemnicza postać zmusza młodzież do wykonywania niebezpiecznych zadań. YouTube

MOMO - kim jest postać z MOMO Challenge?

MOMO, przerażająca postać z gry MOMO Challenge. Kim jest MOMO? Kobieta z wyłupiastymi oczami, ciemnymi włosami z bladą twarzą. Mówi się, że groteskowy wizerunek MOMO został zaczerpnięty od rzeźby „Mother Bird” wykonanej przez Midori Hayashiego – specjalisty od efektów specjalnych. MOMO steruje grą. Wydaje rozkazy, grozi użytkownikom. Jest niebezpieczna.

MOMO Challenge - ostrzeżenia dla wszystkich użytkowników

MOMO Challenge, to kolejna internetowa gra, która jest niebezpieczna dla dzieci. Niektóre dla zabawy, a niektóre wierząc w postać są skłonne do wykonywania ryzykownych poleceń. Pamiętajcie, że dołączenie MOMO do kontaktów wiąże się z zainfekowaniem urządzenia użytkownika wirusem wydobywającym prywatne dane. MOMO zachęca do samookaleczeń lub samobójstw. Media informowały w ostatnim czasie o dramatycznych historiach. 13-latka z Brazylii przerażona groźbami MOMO, chciała podciąć sobie żyły. W ostatniej chwili, od tego strasznego czynu, powstrzymała ją matka. Brazylijska policja ujawniła, groźby od MOMO. Ta przerażająca postać kazała dziewczynce podciąć żyły, bo inaczej jej rodzina umrze. Jak podają media, gra zebrała na świecie tragiczne żniwo. Liczne samookaleczenia, a nawet samobójstwa, odnotowano na przykład w Brazylii i Argentynie.

Numery telefonów związane z MOMO pochodzą z Japonii, Meksyku i Kolumbii.
MOMO Challenge - nie przyjmuj zaproszenia, niczego nie instaluj! To najpewniejsze zabezpieczenie przez MOMO. Nawet, jeśli zżera cię ciekawość, nie ryzykuj. Policja apeluje do rodziców o wzmożoną czujność!


Jak chronić swoje bezpieczeństwo w sieci