MŚ: Kawęcki dopiero szósty w Stambule

(szyly)
Tomasz Gawałkiewicz
Zawodnik Kornera Zielona Góra Radosław Kawęcki zajął szóste miejsce w finałowym wyścigu 100 metrów stylem grzbietowym podczas mistrzostw świata na krótkim basenie, które odbywają się w Stambule.

Zwyciężył Amerykanin Matthew Grevers (49,89), mistrz olimpijski na tym dystansie. Drugą pozycję zajął Stanislav Doniec (49,91) trzeci był Brazylijczyk Guillherme Guido (50,50). Kawęcki dopłynął na szóstej pozycji, z czasem 50,75 sek.

Kawęcki od początku odstawał od reszty i nie liczył się w walce o medale. To nie jest jego koronna konkurencja. Zawodnik Kornera znacznie lepiej czuje się w rywalizacji na 200 m, która wystartuje w niedzielę. Kawęcki jest jednym z faworytów do mistrzowskiego tytułu.