Na walentynki sypnęło imprezami. Zobacz, gdzie się wybrać

(kr)
W tegoroczne walentynki naprawdę jest się gdzie wybrać z bliską osobą
W tegoroczne walentynki naprawdę jest się gdzie wybrać z bliską osobą Dawid Łukasik
Choć walentynki w tym roku trwają cały tydzień, to najważniejsze imprezy odbywają się oczywiście w niedzielę 14 lutego. Jest tego naprawdę sporo. Przeczytaj nasz przewodnik.

Zielona Góra. Walentynkowy weekend w Hauście
Walentynki w Minibrowarze Haust (laureat plebiscytu Nasze Dobre Lubuskie 2015) potrwają od piątku do niedzieli. W tym czasie w ofercie specjalne menu. W niedzielę od 18.00 do 22.00 imprezę karaoke (wstęp: 5 zł) poprowadzi DJ Mundek.
Minibrowar Haust, pl. Pocztowy, piątek, sobota, niedziela (12-14 lutego), prowadzi DJ Mundek.
Zielona Góra. 4 Róże z Michałem, nazajutrz - z Rockastą
W niedzielę, 14 lutego koncert da zespół Rockasta, założony przez szczecińskiego akordeonistę i saksofonistę Przemysława Nowaka. To będą rockowe walentynki!
4 Róże dla Lucienne, niedziela, 19.00., wstęp wolny.

Zielona Góra. Paweł Stachowiak zahipnotyzuje dźwiękiem gitary, poetyckim tekstem, pięknym głosem...

„Kiedy dzień tańczy nocą” to kolejny recital autorski Pawła Stachowiaka – muzyka, który m.in. wykonuje na żywo swoje kompozycje w spektaklu LT - „Ławeczka”, znany jest z zespołu System Subtelny. W walentynkową niedzielę artysta zaśpiewa o miłości, ale szeroko pojętej. O miłości do ziemi, do ludzi, do dzieła stworzenia... Muzyczne spotkanie wpisuje się w folk - usłyszymy m.in. inspiracje bluesem, muzyką country i irlandzkim zaśpiewem.
Lubuski Teatr, niedziela, 14 lutego o 15.00, bilety: 30 zł.

Zielona Góra. Śpiewa tak jak Anna German

W niedzielę, 14 lutego przypada 80. rocznica urodzin Anny German. Z tej okazji koncert da, pochodząca z Ukrainy, solistka Filharmonii w Odessie - Vladyslava Vdovychenko - wokalny sobowtór słynnej piosenkarki. To ona śpiewa kilka utworów w serialu „Anna German”.
ZOK, Hydro(za)gadka, niedziela, 14 lutego o 17.00, bilety (35 zł) tylko z ewentualnych zwrotów.

Gorzów. Walentynkowy weekend w centrum

Weekend Walentynkowy to zaproszenie do zabawy, będzie m.in. konkurs fotograficzny i turniej bowlingowy.
Niedziela 14 lutego ul. Chrobrego, od 14.00.

Gorzów. Romantyczna francuska piosenka przeniesie wszystkich zakochanych wprost do Paryża

Spektakl muzyczny w reżyserii Jana Tomaszewicza zbudowany jest na bazie najpopularniejszych szlagierów francuskich. To wspomnienie miłości przeżytej w Paryżu i napotkanych tam kobietach. Niezwykłe wykonanie i zaskakujące interpretacje nawiązują do klimatu paryskich kabaretów ubiegłego wieku. Spektakl traktuje nie tylko o miłości, tęsknocie, rozczarowaniu i nostalgii, ale także o przyjaźni, radości, nadziejach i marzeniach.
Teatr Osterwy, niedziela, 14 lutego o 16.00, 19.00, bilety: 30 - 35 zł.
Gorzów. Wybierz się z nimi na piękną wędrówkę
Klub „Nasza Chata” zaprasza w niedzielę na malowniczą wycieczkę z Nowin Wielkich do Sosen. Klub piechurów Super Relaks zaprasza na pieszą wycieczkę z Nowin Wielkich przez Stanowice do Bogdańca. Z kolei z klubem turystyki pieszej Tramp można powędrować na trasie: Santocko – Marzęcin – Mironice – Gorzów.
Wycieczki ruszają w niedzielę, 14 lutego: Nasza Chata: 9.00, zbiórka przy pomniku Mickiewicza; Relaks: 9.25, zbiórka na dworcu PKP; Tramp: 9.30, zbiórka przy hotelu Mieszko.

Gorzów. Walentynki z filmem i słodkościami

Romans „P.S.” to wstęp do wieczoru z niespodziankami.
Kino 60 Krzeseł, niedziela, 14 lutego o 18.15, bilety: 16 zł.

Słubice. Rozbawi Was „Misiek w Nowym Jorku”
Na północy pojawiają się tłumy turystów i zakłócają spokój. Misiek ma wyruszyć do Nowego Jorku, żeby zniechęcić ludzi do zasiedlania Arktyki. W niebezpiecznej misji towarzyszy mu trójka kompletnie nieobliczalnych lemingów. Spotkanie zwierzaków z północy z mieszkańcami wielkiego miasta zaowocuje serią nieporozumień, które rozbawią wszystkich.
_Kino SMOK, niedziela, 14 lutego o 13.00, 15.00, bilety: 14 - 1_7 zł.

Żary. Koncert oraz kiermasz na Walentynki
W niedzielę 14 lutego o godz. 17.00 w sali widowiskowej Luna przy ul. Okrzei odbędzie się także koncert walentynkowy w wykonaniu zespołu “Wrocławska 7”.
Bilety na imprezę w cenie: normalny – 10 zł, ulgowy – 7 zł, rodzinny – 5 zł (dostępne są w Żarskim Domu Kultury lub na dkzary.pl).

Nowe Miasteczko. Wystąpi kabaret Jurki
W niedzielę, 14 lutego, w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury odbędzie się występ kabaretu Jurki. Impreza rozpocznie się o godz. 20.00, bilety (do nabycia w bibliotece) kosztują 35 zł.
Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 517 332 836.

Kożuchów. Stanisław Tym rozśmieszy nas na Walentynki

W najbliższą niedzielę, 14 lutego, czyli w Dniu Zakochanych Kożuchów odwiedzi znany aktor i kabareciarz Stanisław Tym wraz z kabaretem Rewers. Swój program zaprezentują oni na Zamku. Dzięki niemu dowiemy się m.in. jak przetrwać w związku, co to jest gender oraz dowiemy się co nieco o taxi. To jednak nie koniec, w programie zaplanowano oczywiście także inne, równie znakomite skecze. Lubisz dobrą zabawę? To nie może Cię zabraknąć w najbliższą niedzielę w Kożuchowie.
Początek imprezy o 16.00 na terenie kożuchowskiego Zamku. Bilety można już kupić w sekretariacie Centrum Kultury Zamek.

Nowa Sól. Kabaret Ciach wystąpi już w niedzielę

W niedzielę, 14 lutego o godz. 17.00 w Nowosolskim Domu Kultury odbędzie się występ kabaretu Ciach, który jest jednym z filarów Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Kabaret Ciach jest młody duchem i bogaty doświadczeniem. Młodość, objawia się w stałej twórczej aktywności, która mniej więcej raz na rok owocuje premierowym programem. Ciach łączy dobry poziom literacki z humorystycznym przeglądem obyczajów i przywar Polaków. Ponadto w spektakle wplata elementy improwizacji, dzięki czemu każdy kolejny występ jest inny i niepowtarzalny.
Bilety w cenie 25 zł.

Bytom Odrzański. Walentynkowa pomoc dla Weroniki Ziober
O Weronice Ziober i jej walce o zdrowie pisaliśmy na łamach „GL” już nie raz. Lekarstwa, podróże do kliniki - to wszystko kosztuje nawet tysiąc złotych miesięcznie. Jak można pomóc? Ot, chociażby przychodząc w niedzielę, 14 lutego do domu kultury, gdzie od 15.00 rusza kolejna edycja imprezy charytatywnej „Serce Sercu”. - Będziemy mieć loterię, domowe ciasta i mnóstwo fantów do zlicytowania - mówi Alfreda Filip, wychowawczyni Weroniki. - Oprócz przedmiotów, będzie można też wylicytować np. piosenkę z dedykacją. Burmistrz chciał zaoferować własnoręczne odśnieżanie ulic, ale nie mamy śniegu! - śmieje się. Jak podkreśla wychowawczyni, pieniądze z tego typu akcji, w przeciwieństwie do tych zbieranych przez fundację, można przeznaczyć na codzienne potrzeby.

Szprotawa. Romantyczny wieczór z muzyką w tle
Szprotawski Dom Kultury i restauracja „Na szlaku smaku” zapraszają już w najbliższą niedzielę, czyli w Walentynki, o godz. 17.00 na pewien romantyczny wieczór... Jak zapowiadają organizatorzy imprezy będzie można podczas niego m.in. zaśpiewać karaoke. Na miejscu wszystkim chętnym pomoże też grupa wokalna Sunniaki. Wszyscy będą mogli zamówić także odpowiednią piosenkę na życzenie i dołączyć do niej miłosną dedykację.

Krosno Odrzańskie. Kabaret Zachodni „kopnie” skeczem
CAK-Zamek zaprasza na występ zielonogórskiego kabaretu Zachodni (dawniej Słuchajcie). Karolina Kuras, Tomasz Łupak, Janusz Pietruszka i Jarosław Marek Sobański wcielą się w galerię postaci. Będą m.in.: pijany elektryk, który chętnie pokopałby się z prądem, oszuści chodzący po kolędzie, Zygmunt Chajzer, lekarz mówiący w liczbie mnogiej, dominująca żona...
Galeria Handlowa Horex, niedziela, 14 lutego o 18.30, 15/20/25 zł.
Świebodzin. Trochę moralnego niepokoju...
Kabaret Moralnego Niepokoju z Robertem Górskim i Magdaleną Stużyńską na czele pokaże najnowszy program „Jerzyk dzisiaj nie pije” ze skeczami - hitami „Palenie” czy „Odrabianie lekcji”.
Świebodziński Dom Kultury, niedziela, 14 lutego o 15.30, bilety: 60 zł.

Głogów. Walentynki można spędzić na sportowo!

W niedzielę, 14 lutego o godz. 9.45 na torze motocrossowym na Górkowie odbędzie się kolejny Walentynkowy Zimowy Półmaraton. Aby wziąć udział w imprezie, należy wypełnić formularz i zarejestrować się na stronie internetowej: www.crossstracencow.pl. Weryfikacja uczestników rozpocznie się w niedzielę, 14 lutego o godzinie 9.45. Godzinę później odbędzie się odprawa techniczna, a o godzinie 11.00 rozpocznie się bieg główny. Koszt udziału w biegu wynosi 30 złotych, a połowa tej sumy powędruje na leczenie małej głogowianki Amelki Brzezińskiej, która urodziła się z wadą serca. - Nie ma miłości bez bólu – śmieje się Jerzy Górski, organizator Walentynkowego Zimowego Półmaratonu.

Głogów. Laguna zamieni się w... statek miłości!

Wszyscy zakochani, którzy szukają romantycznego miejsca, gdzie można w miłej atmosferze spędzić czas we dwoje, ale nie tylko we dwoje, i napić się np. pysznej kawy, powinni w najbliższą niedzielę, 14 lutego, czyli w Walentynki, wybrać się nad Odrę. W głogowskim porcie katedralnym będzie można wejść na jeden z naszych dwóch lubuskich statków, Lagunę, i tam skorzystać z przytulnej i romantycznej kawiarenki, która poza sezonem rejsów po naszej rzece Odrze służy mieszkańcom swoimi wnętrzami. Wspomniana kawiarenka na statku ruszy od godz. 15.00. Wszyscy chętni są mile widziani. Spokój i romantyczna atmosfera gwarantowane!

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie