Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nadchodzi święto nauki

Dorota Nyk 76 835 81 11 [email protected]
- W Gimnazjum nr 4 będzie wystawa origami, wykład o chemii na kolorowo i wybuchowo oraz o złudzeniach optycznych w malarstwie - zapowiada Grażyna Myśków z tej szkoły.
- W Gimnazjum nr 4 będzie wystawa origami, wykład o chemii na kolorowo i wybuchowo oraz o złudzeniach optycznych w malarstwie - zapowiada Grażyna Myśków z tej szkoły. Dorota Nyk
W poniedziałek do naszego miasta zawita jedna z największych dolnośląskich imprez promujących wiedzę i naukę. W ciągu dwóch dni odbędzie się ponad 80 pokazów, wykładów, warsztatów i prelekcji.

Głogów po raz pierwszy, podobnie jak Dzierżoniów, bierze udział w jednej z największych imprez promujących naukę - XIV Dolnośląskim Festiwalu Nauki. We wrześniu festiwal był już we Wrocławiu, w Legnicy i Zgorzelcu. W poniedziałek i wtorek zawita do Głogowa, a potem do Jeleniej Góry, Bystrzycy Kłodzkiej, Wałbrzycha, Ząbkowic Śląskich i Dzierżoniowa. U nas biorą w nim udział wszystkie gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, stowarzyszenie Szansa, muzeum, biblioteka pedagogiczna, Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz MOK. Przyjadą naukowcy z Wrocławia, promować naukę i wiedzę będą także głogowianie.

- Z Wrocławiem co prawda nie możemy się równać, ale pomysły naszych szkół na organizację dni są bardzo interesujące - mówi koordynatorka dni Bożena Kowalczykowska, dyrektor I LO. - Chciałabym, żeby festiwal wszedł na stałe do kalendarza naszych imprez i żeby w przyszłym roku dołączyły do niego podstawówki i przedszkola.

Zaczyna się w poniedziałek o godz. 9.00 w I LO wykładem inauguracyjnym "Blaski i cienie nagrody Nobla", który wygłosi rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie prof. Stanisław Czaja. O 11.00 Egbert Piasecki z Wrocławia będzie miał wykład o tajemnicach wirusów Marburg i Ebola, a następnie Marcin Sobczyk o świecie wzbudzonych cząsteczek.

- Z tej okazji otworzymy także uroczyście naszą nową pracownię chemiczną - laboratorium im. Marii Curie-Skłodowskiej - zapowiada B. Kowalczykowska.

W sumie w głogowskich placówkach przez te dwa dni odbędzie się ponad 80 wykładów, pokazów, prezentacji, wystaw i doświadczeń. Najwięcej w Gimnazjum nr 5 - aż 15. Będą tam m.in. warsztaty chemiczne, plastyczne oraz warsztaty teatralne i muzyczne, których uczestnicy będą się uczyli mówić jak Kasia Cichopek, a śpiewać jak Maryla Rodowicz. W Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, gdzie jest technikum fryzjerskie, będzie wykład o Einsteinie i jego fryzjerze oraz pokaz fryzur awangardowych w stylizacji geometrycznej.

- To będzie trwające dwa dni wielkie święto nauki w naszym mieście. Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny - zapowiada Bożena Kowalczykowska.

Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska