MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Najlepsze szkoły, rodzinne biznesy i ogromne pieniądze. Zobacz, kim są i czym się zajmują dzieci najbogatszych Polaków

Anna Moyseowicz
Anna Moyseowicz
Dzieci bogatych rodziców często idą w ich ślady.
Dzieci bogatych rodziców często idą w ich ślady. Grabarski Damian/AKPA
Dzieci najbogatszych Polaków mogą pobudzać wyobraźnię. Ogromne inwestycje, biznes, pieniądze, strategie, zarządzanie – to dla wielu z nich codzienność, w której dorastali. Nic więc dziwnego, że część z nich zaangażowała się w interesy prowadzone przez swoich rodziców. Jedni błyszczą w świetle fleszy, o innych niewiele wiadomo. Zobacz, kim są potomkowie najbogatszych Polaków.

Spis treści

Dla nich biznes nie ma tajemnic. Dzieci najbogatszych Polaków często dorastały, podglądając zajęcia swoich rodziców. Część z nich ma zamiar lub już przejęła po nich schedę albo też współpracuje z rodzicami. Wśród nich zdarzają się tacy, jak Maria Muś, czyli osoby, które na tle rówieśników wyróżniają się nie tylko odziedziczonymi pieniędzmi, ale i zainteresowaniami.

Czytaj też: Grażyna Kulczyk, trzecia najbogatsza Polka, nie boi bawić się modą. Spójrz na stylizacje miliarderki, która kocha sztukę!

Najbogatsi w Polsce. Kim oni są? 100 najbogatszych Polaków według listy „Forbesa”

Magazyn „Forbes” corocznie ogłasza listę najbogatszych Polaków. Najnowsza prezentuje się następująco:

  1. Michał Sołowow – wartość majątku: 27,25 mld zł;
  2. Tomasz Biernacki – wartość majątku: 23,62 mld zł;
  3. Jerzy Starak – wartość majątku: 19,47 mld zł;
  4. Sebastian Kulczyk – wartość majątku: 9,38 mld zł;
  5. Bogusław Cupiał – wartość majątku: 8,17 mld zł;
  6. Dominika Kulczyk – wartość majątku: 8,05 mld zł;
  7. Paweł Marchewka – wartość majątku: 7,8 mld zł;
  8. Zygmunt Solorz – wartość majątku: 7,72 mld zł;
  9. Zbigniew i Mateusz Juroszkowie z rodziną – wartość majątku: 7,44 mld zł;
  10. Arkadiusz Muś – wartość majątku: 4,25 mld zł.

Miejsca 1 – 3. Dzieci trojga najbogatszych Polaków. Część także „poszła” w biznes

Michał Sołowow zarządza wieloma biznesami, to do niego należy firma chemiczna Synthos, Cersanit, który produkuje wyposażenie łazienek czy też Barlinek, zajmujący się produkcją drewnianych podłóg. Miliarder ma jedną córkę Karolinę Sołowow. Kobieta urodziła się w 1986 roku, skończyła prawo w Krakowie. Pracowała w biurze architektonicznym oraz firmie North Food, zarządzającej restauracjami szybkiej obsługi. Obecnie jest partnerem w Tower Executive Search i zajmuje się analizą projektów. Jak można zobaczyć w KRS, powiązana jest także z CardioCare oraz BeautyConcept. W Fundacji Fabryka Marzeń, gdzie jest przewodniczącą rady, wspiera talenty młodych. Ma troje dzieci.

Karolina Sołowow
Karolina Sołowow pracowała w firmie swojego taty. Krzemiński Jordan/AKPA

Tomasz Biernacki jest jednym z najbardziej tajemniczych biznesmenów na liście wśród najbogatszych. Założyciel sieci sklepów Dino wyjątkowo chroni prywatność. W internecie nie znajdziemy żadnych informacji na temat jego ewentualnej żony czy dzieci.

Jerzy Starak, właściciel Polpharmy, ma dwoje dzieci. Z pierwszego związku ma syna Patryka, z kolejnego córkę Julię. Jego pasierbem był Piotr Woźniak-Starak.

Patryk Starak powiązany jest z: JJP Ventures, K-Tech, Fundacją Rodziny Staraków i Herbapolem-Lublin. O Julii Starak wiadomo, że ukończyła Aiglon College w Szwajcarii oraz neurologię i ekonomię w Stanach Zjednoczonych. Po śmierci brata Piotra Staraka odcięła się od świata show-biznesu. Mieszka z mężem w Szwajcarii.

Czytaj też: Agnieszka Woźniak-Starak i Piotr Woźniak-Starak: Ich miłość przerwała tragedia. "Był szalony i zapłacił za to najwyższą cenę"

Miejsca 4 – 6. Co robią dzieci rodzeństwa Kulczyków?

Sebastian Kulczyk, czwarty na liście najbogatszych Polaków, sam jest synem jednego z naszych najbogatszych rodaków. Ojcem mężczyzny był przedsiębiorca Jan Kulczyk. 44-letni Sebastian obecnie zarządza częścią biznesu po ojcu. W 2014 roku został prezesem Kulczyk Investments. W 2010 roku ożenił się z Katarzyną Jordan, w 2017 roku małżeństwo się rozwiodło. Para doczekała się dzieci, jednak niewiele wiadomo na ich temat.

Siostra Sebastiana Kulczyka, czyli Dominika Kulczyk, również znajduje się na liście najbogatszych. Jest ona m.in. prezesem Kulczyk Foundation, ma też udziały w Polenergii. Z Janem Lubomirskim ma syna Jeremiego (obecnie 19 lat) i córkę Weronikę Konstancję (15 lat). Jeremi studiuje w Londynie zarządzanie.

– Wybrał kierunek zarządzania, z myślą o przyszłym wkładzie w nasze rodzinne przedsięwzięcia, które kiedyś przejmie. Szczęśliwie, odnajduje także satysfakcję w tym wyborze. Niemniej jednak muszę podkreślić, że jest to niezwykły młody człowiek. Już teraz wdrażany jest w sprawy biznesu oraz Fundacji Książąt Lubomirskich, latem będzie odbywać praktyki i czasem naprawdę muszę pilnować, aby znalazł również chwilę na zwykłe rozrywki młodości. Poważnie traktuje też swoje rodzinne obowiązki. Jestem szczęśliwy, że nie muszę go na to namawiać – mówił Jan Lubomirski w Fakcie.

67-letni Bogusław Cupiał jest właścicielem Tele-Foniki Kable (jeden z największych producentów kabli). Jedna z jego trzech córek Monika Cupiał-Zgryzek została prezesem zarządu Tele-Foniki Kable SA.

Miejsca 7 – 10. Marchewka, Żak, Solorz, Juroszek, Muś i biznes Juroszków

51-letni Paweł Marchewka jest założycielem Techlandu i projektantem gier komputerowych, inwestuje również w nieruchomości. Mężczyzna żonaty jest z Aleksandrą, która pracuje u jego boku. Nie wiadomo jednak, czy małżeństwo ma dzieci.

Zygmunt Solorz był żonaty z Iloną Solorz, z którą ma syna Tobiasza. Z drugą żoną (obecnie po rozwodzie), czyli Aleksandrą Żak ma dzieci – Piotra i Aleksandrę.

Tobias Markus Solorz ma 44 lata. Pracował w Telewizji Polsat, Cyfrowym Polsacie, w Sferii, a kolejno w Polkomtelu. Zajmuje się także branżą hotelową. Spółka, w której jest członkiem rady nadzorczej wykupiła hotel Belvedere, a niedawno również pensjonat Czarny Potok. Prywatnie związał się z Moniką Suchocką, z którą ma córkę.

Sprawdź: Twój portfel i konto bankowe będą pełne pieniędzy. Noś zawsze przy sobie te rzeczy i sprawdź, czego nie wolno trzymać w portmonetce

Piotr Żak, syn Zygmunta Solorza 16 stycznia 2024 roku został prezesem zarządu Telewizji Polsat, jest jednocześnie wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Telewizji Polsat.

Zbigniew, Mateusz i Tomasz Juroszek prowadzą firmę Betplay Capital, która specjalizuje się głównie w iGamingu. Ponadto rodzina Juroszków kupiła akcje Unimotu. Jak wiadomo, Tomasz i Mateusz są synami Zbigniewa.

Arkadiusz Muś jest prezesem Press Glass Holding S.A. Spółka zajmuje się produkcją szyb zespolonych. Jego córka Maria ma 29 lat. Jak mówiła w wywiadzie kilka lat temu, pracuje ona w firmie taty i jest pilotem dyspozycyjnym.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Stronę Kobiet codziennie. Obserwuj StronaKobiet.pl!

Marka Apple w promocji

Materiały promocyjne partnera
od 7 lat
Wideo

Kim jest Michelle Obama?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Najlepsze szkoły, rodzinne biznesy i ogromne pieniądze. Zobacz, kim są i czym się zajmują dzieci najbogatszych Polaków - Strona Kobiet

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska