Najlepszy start w życiu

- Jeszcze nigdy nie stałem na podium takiej imprezy. W poprzednim sezonie było blisko w finale Brązowego Kasku, ale się nie udało - przypomniał Grzegorz Zengota. fot. Bartłomiej Kudowicz
Grzegorz Zengota zajął dziś drugą lokatę w finale Srebrnego Kasku w Rybniku. - To mój życiowy sukces - cieszy się junior ZKŻ-u Kronopolu.

19-letni zielonogórzanin sprawił kibicom bardzo miłą niespodziankę. W finale przegrał tylko z Marcinem Jędrzejewskim, który wywalczył 15 punktów. - "Siopek" był nie do ugryzienia, bardzo szybki na starcie - mówił nam dziś wieczorem Zengota.

Turniej w Rybniku zaczął od trójki, w kolejnym biegu przegrał z Jędrzejewskim i Marcinem Liberskim, a w następnym z Mateuszem Szczepaniakiem. Ale później był już niepokonany. Także w wyścigu barażowym o drugie miejsce, w którym pokonał Adriana Gomólskiego.

Żeby jednak stanąć na podium, Zengota musiał się nieźle napocić. I zaciekle walczyć o każdy punkt. - Przegrywałem starty, zostawałem z tyłu, więc trzeba było gonić rywali na dystansie - opowiadał. - I kilka razy się udało. Z występu ma pewno mogę być zadowolony. Turniej miał doborową obsadę, o punkty nie było łatwo.

.

Wyniki finału Srebrnego Kasku: 1. Jędrzejewski (Polonia Bydgoszcz) 15, 2. Zengota 12+3 (3, 1, 2, 3, 3), 3. Gomólski (Start Gniezno) 12+d, 4. Maciej Piaszczyński (Milion Team Poznań) 10, 5. Marcel Kajzer (Kolejarz Rawicz) 9, 6. Adam Kajoch (Unia Leszno) 9, 7. Dawid Lampart (Marma Polskie Folie Rzeszów) 9, 8. Michał Mitko (RKM Rybnik) 7, 9. Artur Mroczka (GTŻ Grudziądz) 6, 10. Krzysztof Buczkowski (Polonia) 6, 11. Andrzej Głuchy (Unia Tarnów) 6, 12. Liberski (Intar Lazur Ostrów Wlkp.) 6, 13. Szczepaniak (Złomrex Włókniarz Częstochowa) 5, 14. Kamil Zieliński (Unia T.) 4, 15. Marcin Leś (Marma Polskie Folie) 2, 17. Alan Marcinkowski (Unibax Toruń) 0. Rez. Marcin Kozdraś (Orzeł Łódź) 0.