Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Musimy mieć to na uwadze przy wyborach parlamentarnych

Mateusz Zbroja
Mateusz Zbroja
Wideo
od 16 lat
- Przy wyborach, które odbędą się w Polsce, oraz przy referendum musimy mieć na uwadze, która partia w Polsce popiera europejskie państwo niemieckie, a która nie popiera. Popiera Platforma, nie popiera Zjednoczona Prawica - powiedział w najnowszym programie iPolitycznie europoseł z ramienia Zjednoczonej Prawicy Bogdan Rzońca.
- Przy wyborach, które odbędą się w Polsce, oraz przy referendum musimy mieć na uwadze, która partia w Polsce popiera europejskie państwo niemieckie,
- Przy wyborach, które odbędą się w Polsce, oraz przy referendum musimy mieć na uwadze, która partia w Polsce popiera europejskie państwo niemieckie, a która nie popiera - powiedział europoseł Bogdan Rzońca. Fot. Zrzut ekranu/iPolitycznie

Jak wygląda obecnie polityka federalizacji Europy?

Europoseł z ramienia Zjednoczonej Prawicy Bogdan Rzońca w najnowszym programie iPolitycznie odniósł się do obecnej polityki Unii Europejskiej, oraz ostrzegł, co mogłoby się stać, jeżeli plany federalizacji Europy by postępowały.

- Pod hasłem pogłębiania Unii idzie dyktat niemiecki. Wspólna polityka zagraniczna, wspólna polityka podatkowa. Nie dość, że Niemcy mają i tak ogromny wpływ na to, co dzieje się w Unii Europejskiej i w tej chwili wyciągają największe konfitury finansowe z przetargów europejskich, bo ich firmy wykonują większość inwestycji i to nie jest prawda, że Niemcy dopłacają do budżetu Unii. Niemcy może trochę więcej wpłacają, niż wyciągają z budżetu Unii, ale na rynku europejskim niemieckie firmy dominują i przynoszą ogromne zyski do budżetu niemieckiego - powiedział w najnowszym programie iPolitycznie.

- Jeżeli teraz jeszcze miałoby być tak, że hasło Europy niemieckiej i pogłębionej Unii będzie lansowane, to mamy do czynienia z niszczeniem traktatów europejskich i ustaniem działania zasady równych państw i równych narodów w Unii Europejskiej, z zaprzestaniem działania zasady solidarności i pomocniczości. Będzie dominacja niemiecka z dokładką francuską i nie będziemy mieć wiele do powiedzenia w tej sprawie - dodał europoseł z ramienia Zjednoczonej Prawicy.

Zjednoczona Prawica stanowczo sprzeciwia się "europejskiemu państwu niemieckiemu"

Bogdan Rzońca podkreślił również, że Zjednoczona Prawica stanowczo sprzeciwia się europejskiemu państwu niemieckiemu, a podczas referendum i wyborów należy pamiętać, która partia jest przychylna takiej polityce, a która nie.

- Powiem to bardzo wyraźnie, także przy tych wyborach, które odbędą się w Polsce, oraz przy referendum musimy mieć te sprawy w polu widzenia. Kto co chce zrobić i która partia w Polsce popiera europejskie państwo niemieckie, a która nie popiera. Popiera Platforma, nie popiera Zjednoczona Prawica - powiedział europoseł.

mm

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Musimy mieć to na uwadze przy wyborach parlamentarnych - Portal i.pl

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska