To już tradycja, że co roku oprócz jurorów, swoje nagrody przyznają też Czytelnicy. Są to trzy tytuły „Najpopularniejszy produkt lub usługa”, oraz możliwość zakupu za symboliczną złotówkę kampanii promocyjnej o wartości 30, 20 lub 10 tys. zł netto, w zależności od zajętego miejsca.

Oni zwyciężyli w głosowaniu Czytelników

Najwięcej punktów w głosowaniu sms-owym zdobyły usługi oferowane przez gorzowskie biuro podróży Sun Klub. Firma działa od 2015 roku. Posiada dwa oddziały: Sun Klub w Gorzowie oraz Eldorado w Zielonej Górze. Współpracuje z największymi polskim i niemieckimi organizatorami wypoczynku.

Na drugim miejscu znalazła się firma Fonmed, działająca od 20 lat. Gabinety Fonmedu znajdują się w Zielonej Górze i Nowej Soli. Wysokiej klasy specjaliści zajmują się wszystkimi rodzajami niedosłuchów. Firma posiada sprzęt pozwalający na zdiagnozowanie oraz indywidualne dopasowanie aparatu słuchowego także w domu pacjenta.

Trzecie miejsce Czytelnicy przyznali Gabinetowi Dietetyki i Medycyny Funkcjonalnej z Żar. Prowadzi go dr Anna Niedzielska- Sadowska, która dobiera dietę tak, aby była ona efektywnym wsparciem konwencjonalnych metod leczenia w walce z chorobami przewlekłymi i cywilizacyjnymi.

Kapituła przyznała 8 znaków jakości

O tym, kto zdobędzie znak jakości Nasze Dobre Lubuskie i promocję o wartości 10 tys. zł decydowała kapituła. W kategorii zdrowie/ uroda/ zdrowy styl życia zwyciężyła spółka Dalej Razem z Zielonej Góry i jej pomoce terapeutyczno-dydaktyczne do pracy z osobami dotkniętymi autyzmem.

W kategorii produkt przemysłowy / nowoczesne technologie kapituła przyznała dwa certyfikaty jakości. Powędrowały one do konstruktora i producenta kotłów warzelnych dla gastronomii - krośnieńskego Krometu oraz do firmy LAMEL Brands z Gorzowa za innowacyjny produkt - MyScreenProtector - Diamond Glass, czyli szkło hartowane, stanowiące ochronę wyświetlacza smart¬fonu lub tabletu.

W kategorii produkt spożywczy / gastronomia najwyżej oceniona została nowość z sulechowskiej Sulmy - makaron durum z 25-procentowym dodatkiem warzyw.

Golf Business Club z Przytoku zdobył nagrodę w kategorii usługi dla biznesu. Kapituła doceniła działania spółki mające na celu integrację lokalnych przedsiębiorców oraz pomoc w nawiązywaniu kontaktów biznesowych.

Zielonogórska kawiarnia Coffee Toffee zdobyła znak jakości w kategorii kultura / rozrywka/wydarzenia, za organizowanie spotkań z artystami i promowanie lokalnych talentów. W tej samej kategorii laureatem został Leszek Kułak z Lubuskiego Centrum Starych Odmian Drzew Owocowych, który ratuje stare odmiany dla przyszłych pokoleń.

Nagrodę w kategorii usługi, za kreatywne projektowanie, odebrała zielonogórska firma O’Prime. Oferuje ona m.in. obrazy, tapety, wykładziny i murale 3D.

Kapituła Naszego Dobrego Lubuskiego pracowała w składzie:

  • Danuta Bancewicz - kierownik wydziału w Departamencie Rolnictwa, Zasobów Naturalnych, Rybactwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego
  • Piotr Bednarek - prezes Radia Zachód
  • Maria Brygida Grzybowicz z Biura Wojewody Lubuskiego
  • Robert Jałowy - dyrektor TVP Gorzów
  • Bogdan Karwowski z Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości Artykułów Rolno-Spożywczych
  • Ewa Mazurkiewicz - dyrektor delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej
  • Wiesław Ocytko z Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej
  • Stanisław Owczarek - dyrektor Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej
  • Renata Pękala - dyrektor działu reklamy „Gazety Lubuskiej”
  • Grzegorz Widenka - prezes zielonogórskiego oddziału Polska Press Grupa.

Oni walczyli o nagrody

Nasze firmy zgłosiły do konkursu 28 produktów i usług. Zobacz pełną listę uczestników i wyniki głosowania Czytelników:

Partnerem plebiscytu jest firma PETRA

Partnerem plebiscytu jest Lubuski Fundusz Poręczeń Kredytowych

Partnerem plebiscytu jest ARTADO Sp. z o.o.

Partnerem plebiscytu jest [b]Libro - Archiwizacja sp. z o.o.

Partnerem plebiscytu jest Lubuski Fundusz Pożyczkowy, Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Partnerem plebiscytu jest Krajowa Izba Doradców Podatkowych, Oddział Lubuski

Partnerem plebiscytu jest Marszałek Województwa Lubuskiego