Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nie jesteśmy seksmisją

Tatiana Mikułko 95 722 57 72 [email protected]
Iwona Turczyńska jest wicedyrektorem Zespołu Szkół nr 21 w Gorzowie. Od 27 lat jest nauczycielką nauczania początkowego, pracuje też jako pedagog wspomagający w klasie integracyjnej. Mężatka, troje dzieci. Lubi dobrą muzykę, książkę i aktywny wypoczynek.
Iwona Turczyńska jest wicedyrektorem Zespołu Szkół nr 21 w Gorzowie. Od 27 lat jest nauczycielką nauczania początkowego, pracuje też jako pedagog wspomagający w klasie integracyjnej. Mężatka, troje dzieci. Lubi dobrą muzykę, książkę i aktywny wypoczynek. Jakub Pikulik
- Nie możemy działać w oderwaniu od rzeczywistości i bez mężczyzn - mówi Iwona Turczyńska, uczestniczka dzisiejszej konferencji dla kobiet.

- Jak się żyje kobietom w Polsce?
- Ciężko. Mamy za dużo obowiązków, a za mało czasu, by to wszystko pogodzić. Mam trójkę dzieci, pracuję zawodowo, społecznie. Muszę dbać o dom, o pracę. Czasem doba jest za krótka.

- Co by sprawiło, że żyłoby się Pani lepiej?
- Lepsza wypłata, a także więcej form aktywności skierowanych do kobiet. By panie na emeryturze wiedziały, że ich życie nie ogranicza się do działki i lektury, ale że wciąż mogą robić wiele ciekawych rzeczy. Mogą się realizować i czuć docenione. Bo jeśli my same się nie docenimy, to nikt tego za nas nie zrobi.

- Czuje się Pani w Polsce dyskryminowana?
- Nie. Ale czytam w prasie, że na niektórych polach kobiety są inaczej traktowane niż mężczyźni, np. jeśli chodzi o kwestię wynagrodzenia. Panie wciąż zarabiają mniej niż panowie.

Więcej przeczytasz w czwartek w papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska