Zamknij

Gazeta Lubuska

Niebezpieczny pożar butli z gazem w jednym z budynków w Strzelcach Krajeńskich. Dwie osoby zostały poparzone

Niebezpieczny pożar butli z gazem w Strzelcach Krajeńskich

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Krajeńskich

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/6] Następne

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w poniedziałek (26 kwietnia) w jednym z budynków przy ulicy ul. Gdańskiej w Strzelcach Krajeńskich. Dyżurny straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze butli z gazem.

Natychmiast na miejsce wyjechali strażacy. Przed wskazanym budynkiem znajdowali się już mieszkańcy i pracownicy, którzy zdążyli uciec. Jak się okazało, dwie osoby doznały poparzeń. Na miejscu udzielona została im pomoc.

Natomiast wewnątrz budynku wciąż znajdowała się płonąca butla z gazem. - Doszło do pożaru strumieniowego butli 11 kg z gazem propan-butan w budynku usługowo-handlowym z częścią mieszkalną - poinformował rzecznik straży. - Strażacy, postępując zgodnie z przyjętymi procedurami walki z pożarami gazów, odstąpili od gaszenia pożaru. Zamiast tego płonąca butla została wyniesiona na zewnątrz budynku, gdzie po ustawieniu w miejscu przewiewnym, zapewniającym osłonę przed odłamkami, została poddana chłodzeniu wodą. W trakcie chłodzenia temperatura płaszcza butli była stale monitorowana z użyciem kamery termowizyjnej.

W budynku znajdowały się także zwierzęta. Strażacy ewakuowali je w bezpieczne miejsce.

Czytaj również: Olbrzymi pożar w Niedoradzu

Oprócz strażaków na miejscu pracowały również dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Niedoradz. Pożar byłego tartaku

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy