Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Okno Życia powstanie w Głogowie. Otwarcie już w piątek przy szpitalu

oprac. (vp)
W piątek 24 marca o godz. 11.00 w Głogowie zostanie otwarte kolejne Okno Życia w diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Nowe Okno Życia powstało z inicjatywy Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej i będzie funkcjonować przy głogowskim szpitalu im. Jana Pawła II. W jego uruchomieniu weźmie udział bp Tadeusz Lityński.
W piątek 24 marca o godz. 11.00 w Głogowie zostanie otwarte kolejne Okno Życia w diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Nowe Okno Życia powstało z inicjatywy Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej i będzie funkcjonować przy głogowskim szpitalu im. Jana Pawła II. W jego uruchomieniu weźmie udział bp Tadeusz Lityński. Andrzej Banas / Polskapresse
W piątek (24 marca) o godz. 11.00 w Głogowie zostanie otwarte kolejne Okno Życia w diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Nowe Okno Życia powstało z inicjatywy Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej i będzie funkcjonować przy głogowskim szpitalu im. Jana Pawła II. W jego uruchomieniu weźmie udział bp Tadeusz Lityński.

Wydarzenie to zbiega się z obchodami Narodowego Dnia Życia (24 marca) oraz z przypadającą w sobotę 25 marca uroczystością Zwiastowania Pańskiego obchodzoną w Kościele katolickim w Polsce jako Dzień Świętości Życia.

Okno Życia to odpowiednio przygotowane miejsce, w którym znajdująca się w trudnej sytuacji matka może bezpiecznie i anonimowo pozostawić swoje nowo narodzone dziecko. Dotychczas w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej działają trzy Okna Życia: w Gorzowie Wlkp., Zielonej Górze i Żarach. Dotychczas uratowano dzięki nim czworo dzieci.

Zobacz też: Noworodek znaleziony w poznańskim "oknie życia". Dziecko jest w dobrym stanie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska