Orzeł poznał smak wygranej

Trener Andrzej Stanulewicz (z prawej) wreszcie znalazł ze swymi podopiecznymi wspólny język. ,,Orły'' pewnie zainkasowały w Jaworznie komplet punktów. fot. Dariusz Brożek
Międzyrzeczanie odnieśli pierwsze w nowym sezonie zwycięstwo. W sobotę, po trwającym godzinę i 35 minut boju, wywieźli komplet punktów z Jaworzna.

Pogrzeb biskupa sosnowieckiego i panująca w regionie żałoba sprawiły, że trybuny hali w Jaworznie świeciły pustkami. W tej specyficznej atmosferze lepiej czuli się początkowo gospodarze, którzy w pierwszym secie dosłownie zmietli rywali z parkietu.

- W głowach wciąż mieliśmy porażki w dwóch inauguracyjnych kolejkach - przyznał po spotkaniu trener ,,Orłów'' Andrzej Stanulewicz. - Gdy przestaliśmy o nich myśleć i zaczęliśmy grać na swoim poziomie, pojedynek całkowicie zmienił swe oblicze.

Druga partia była... odwrotnością pierwszej. Międzyrzeczanie dominowali w każdym elemencie siatkarskiej sztuki i pewnie wygrali do 18. Potem poszli za ciosem. W trzeciej odsłonie stale prowadzili różnicą co najmniej trzech oczek. W czwartej, błyskawicznie obejmując prowadzenie 12:4, wybili przeciwnikom z głowy myśli o doprowadzeniu do tie breaka.

- Wyłączając pierwszego seta, nasza skuteczność w przyjęciu sięgała 80, w ataku 75 procent - dodał Stanulewicz. - Nie zawodził też blok, punktując w przełomowych momentach meczu. Z takimi statystykami grzechem byłoby oddać rywalom choć jeden punkt.

.

MCKiS: Kaźmierski, Syguła, Kamuda, Szypiński, Wilk, Nowak, Kostecki (libero) oraz Antosik, Deszcz i Szopa.
MOW ORZEŁ AZS AWF: Fijałek, Kordysz, Hunek, Hajbowicz, Mróz, Jarząbski, Kabziński (libero) oraz Janas i Kucharski.
Sędziowali: Marcin Bzodek z Wałbrzycha i Arleta Andrzejewska z Kalisza.