Alicja Kucharska
TS ZEW ŚWIEBODZIN
TS ZEW ŚWIEBODZIN Archiwum prywatne
Piłka ręczna: ostatnie spotkanie rundy z koncertową grą Zew-u.

Zaczęło się o dobrej obrony i akcji Piotra Tomczyka. Początek zdecydowanie należał do ZEW-u, jednak goście nie odpuszczali i ciągle gonili naszych piłkarzy ręcznych. Mecz z drużyną UKS Lider Swarzędz zakończył się wynikiem 33 : 27.
Podczas pierwszej połowy kibice oszaleli. Kontrataki, szybkie akcje i mocna gra w obronie. Do szatni Zewiacy schodzili z 3. bramkami więcej (17:14).

W drugiej połowie Zewiacy podtrzymywali swoją koncertową grę, nieustannie trzymając przeciwnika na dystans. Szybkie atak, akcje indywidualne i coraz pewniejsza przewaga bramkowa. - Pierwszą rundę w naszym wykonaniu należy ocenić pozytywnie. Udało się zgromadzić 11 punktów, co daje nam przyzwoite 7 miejsce w tabeli, a ze swojego parkietu ani razy nie schodziliśmy pokonani. Nie możemy być jednak w 100 proc. zadowoleni, bo ze spotkań wyjazdowych wygraliśmy tylko jedno, a trzeba uczciwie przyznać, że można było ugrać trochę więcej. Teraz mamy czas do lutego i będziemy ciężko pracować, żeby bilans II rundy był jeszcze lepszy - podsumował Tomasz Sielicki, obrotowy TS Zew Świebodzin.

Podobnie pierwszą rundę ocenił Łukasz Jacykowski, trener Zew-u. - Mamy wyższy cel, który, mam nadzieję, osiągniemy w II rundzie, ale w żadnym wypadku nie jest tak, że nie jesteśmy zadowoleni z miejsca, na którym jesteśmy w tabeli. Wiemy, że stać nas na dużo wyższe miejsce - podkreślił trener.

W przerwie meczu pojawił się zespół taneczny Rock Me Out. Nie zabrakło również św. Mikołaja i gadżetów kibiców ZEW-u. Podczas sobotniego spotkania miała miejsce zbiórka żywności dla osób najuboższych.

II liga dolnośląska - wyniki:

Kolejka 11 - sobota 5 grudnia: TS Zew Świebodzin - Lider Swarzędz 33:27, WKS Grunwald Poznań - WKS Śląsk II Wrocław Handball Team 35:28, SPR Bór Oborniki Śląskie - UKS Dziewiątka Legnica 25:24, MKS Zagłębie II Lubin - Sparta Oborniki 24:23, OSiR Komprachcice - KS Polonia Środa Wlkp. 30:27, Uniwersytet Zielonogórski - MKS Żagiew Dzierżoniów 23:29