Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Piraci na motorach pod lupą policjantów z Międzychodu

Dariusz Brożek
Celem policyjnej akcji jest także poprawa bezpieczeństwa motocyklistów. Mł. asp. P. Araszkiewicz zaznacza, że w br. 42 wypadkach w kraju zginęło już dziesięć osób, a 33 zostały ranne.
Celem policyjnej akcji jest także poprawa bezpieczeństwa motocyklistów. Mł. asp. P. Araszkiewicz zaznacza, że w br. 42 wypadkach w kraju zginęło już dziesięć osób, a 33 zostały ranne. fot. Archiwum policji
Celem akcji jest wyeliminowanie z dróg kierowców jednośladów, którzy stanowią zagrożenie dla innych zmotoryzowanych i pieszych.

Utrapieniem mieszkańców i kierowców stali się ostatnio młodzi mężczyźni, którzy szarżują motorami po ulicach oraz urządzają cyrkowe pokazy na parkingach i placach. Miejscowi policjanci przystąpili do działań, które mają powstrzymać te niebezpieczne zabawy.

- Mamy sygnały na temat piratów, którzy urządzają wyścigi na ulicach, lub jeżdżą bez tłumików Nie będziemy tego tolerować - zapowiada mł. asp. Przemysław Araszkiewicz z Komendy Powiatowej Policji.

Policjanci sprawdzają m.in. stan techniczny jednośladów. W przypadku braku lub wygięcia tablicy, uniemożliwiającego odczytanie numerów motocykla, będą zatrzymywać dowody rejestracyjne tych pojazdów. Muszą się tego spodziewać także kierowcy, których pojazdy przekraczają dopuszczalne normy hałasu.

Koniec z wyścigami?

Policjanci będą też nadzorować miejsca grupowania się i przemieszczania kierujących motocyklami. Szczególnie miejsca wykorzystane do wyścigów motocyklowych. Zaznaczają, że Przyczyną większości wypadków z udziałem motocyklisty jest brawurowa jazda. Tymczasem podczas ich szarż po ulicach o życiu lub śmierci decydują sekundy.

Policja apeluje do motocyklistów, żeby zachowywali większy umiar i rozsądek w swoich poczynaniach na drodze.

Z jaką prędkością możemy jeżdzić?

Międzychodzcy policjanci przypominają, że dopuszczalna prędkość z jaką mogą się poruszać pojazdy po drogach w terenie zabudowanym w godzinach od 5.00 do 23.00 wynosi 50 km, natomiast od 23.00 do 5.00 - 60 km.

Prędkość dopuszczalna poza obszarem zabudowanym - w przypadku samochodu osobowego, motocykla lub samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t - wynosi na autostradzie do 130 km, na drodze ekspresowej dwujezdniowej - do 110 km, na drodze ekspresowej jednojezdniowej oraz na drodze dwujezdniowej co najmniej o dwóch pasach przeznaczonych dla każdego kierunku ruchu - 100 km. Na pozostałych drogach wynosi natomiast 90 km.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska