POLKI WICEMISTRZYNIAMI ŚWIATA! Rekord Polski! Srebro...

  POLKI WICEMISTRZYNIAMI ŚWIATA! Rekord Polski! Srebro sztafety 4x400m kobiet! Mistrzostwa świata w lekkoatletyce (VIDEO, CAŁY BIEG)

  Jakub Guder

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  POLKI WICEMISTRZYNIAMI ŚWIATA! Rekord Polski! Srebro sztafety 4x400m kobiet! Mistrzostwa świata w lekkoatletyce (VIDEO, CAŁY BIEG)
  1/2
  przejdź do galerii

  ©fot. Paweł Relikowski

  POLKI WICEMISTRZYNIAMI ŚWIATA! Rekord Polski! Srebro sztafety 4x400m pań! (VIDEO, CAŁY BIEG) Mistrzostwa świata w lekkoatletyce. Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic, czyli "aniołki Matusińskiego" o trzy sekundy poprawiły rekord Polski, a na ostatniej prostej wyprzedziły faworyzowane Jamajki. Złoto dla Amerykanek. Przed dwoma laty na mistrzostwach w Londynie wywalczyliśmy brąz. Teraz na podium nasze dziewczyny będę o stopnień wyżej.

  POLKI WICEMISTRZYNIAMI ŚWIATA! Rekord Polski! Srebro sztafety 4x400m kobiet! Mistrzostwa świata w lekkoatletyce (VIDEO, CAŁY BIEG 4x400 Doha 2019)  Polska sztafeta 4x400 kobiet wywalczył srebrny medal mistrzostw świata w Katarze. Wszystkie nasze zawodniczki pobiegły znakomicie, ale kropkę nad "i" postawiła Justyna Święty-Ersetic, która na ostatniej prostej wyprzedziła faworyzowaną Jamajkę.

  Polki obóz do ostatniej chwili trzymał skład sztafety w tajemnicy.
  Nie wyjawił go trener Aleksander Matusiński, nie wyjawiły zawodniczki. Wiadomo było, że do składu wróci Iga Baumgart-Witan, która odpoczywała w półfinale, ale mało kto spodziewał się, że pobiegnie na pierwszej zmianie. Do składu wskoczyła też Patrycja Wyciszkiewicz. Z rolą rezerwowej musiała pogodzić się Anna Kiełbasińska.

  Mistrzostwa świata w lekkoatletyce 2019 - KOŃCOWA TABELA MEDALOWA (KLIKNIJ)  Biało-Czerwone od początku zaczęły mocno. Po Baumgart-Witan nie było widać, że ma już na tych mistrzostwach kilka begów a nogach. Na ostatnich metrach swojej zmiany dołożyła kilka metrów i sprawiła, że Patrycja Wyciszkiewicz spokojnie zbiegła do bandy na drugiej pozycji. Ona też biegła świetnie, o czym najlepiej świadczy jej międzyczas - 49.7 (!). Najtrudniejsze zadanie miały Hołub-Kowalik i Święty-Ersetic, które musiały rywalizować z dwoma najsilniejszymi Jamajkami. Po trzeciej zmienia nadal byliśmy na drugim miejscu, ale czuliśmy na plecach oddech indywidualnej brązowej medalistki Shericki Jackson i Brytyjki Nielsen. I tu powtórzył się scenariusz z Berlina: Święty-Ersetic dała się dojść Jamajce, a nawet wyprzedzić. Gdy jednak wyszła z ostatniego łuku ruszyła ponownie do przodu pozostawiając rywalki z tytuł. Srebro! Kapitalny wynik! To szósty medal dla Polski na tych mistrzostwach.

  Polki poprawiły rekord kraju o ponad dwie i pół sekundy - poprzedni to 3:24,49. KLIKNIJ I ZOBACZ CAŁY BIEG POLEK PO WICEMISTRZOSTWO ŚWIATA! (TUTAJ)

  Po kilku chwilach okazało się, że Jamajki zostały zdyskwalifikowane za niewłaściwe ustawienie w strefie zmian. Brąz przypadł zatem Brytyjkom.  1. USA 3:18.92
  2. Polska 3:21.89 (rekord kraju)
  3. Wielka Brytania 3:23.02
  4. Kanada 3:25.91
  5. Belgia 3:27.15
  6. Ukraina 3:27.48
  7. Holandia 3:27.89
  - Jamajka - dyskwalifikacja

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Aktualności sportowe