Polska - Korea Płd. 2:2. Kapitan zapewnił remis

(szyly)
Jakub Błaszczykowski swoim golem uratował polską reprezentację od porażki.
Jakub Błaszczykowski swoim golem uratował polską reprezentację od porażki. facebook.com
Polska zremisowała z Koreą Południową 2:2. Bramki dla naszych strzelili dwaj zawodnicy Borussi Dortmund: Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski. We wtorek mecz z Białorusią.

O tym spotkaniu mówiło się, że to rewanż na Koreańczykach za porażkę 0:2 w finałach mistrzostw świata w 2002 roku. Zaczęło się nieźle, bo po pół godzinie gry Lewandowski otworzył wynik spotkania i nasi schodzili do szatni prowadząc.

Po przerwie zabójczo skuteczne dziesięć minut miał Park Chu-Young - pokonał Łukasza Fabiańskiego w 67 i 77 minucie. Gospodarze jednak nie cieszyli się z prowadzenia zbyt długo, bo pięć minut po drugim golu Chu-Younga, kapitan Biało-Czerwonych, Jakub Błaszczykowski, uratował naszej reprezentacji remis.

Korea Płd. - Polska 2:2 (0:1)

Bramki: Chu-Young 2 (66, 76) - Lewandowski (29), Błaszczykowski (83).

POLSKA: Fabiański - Wasilewski, Wojtkowiak, Perquis, Wawrzyniak - Błaszczykowski (od 86 min Komorowski), Dudka (od 79 min Peszko), Polanski (od 63 min Matuszczyk), Murawski (od 90 min Jodłowiec), Rybus (od 71 min Mierzejewski) - Lewandowski (od 68 min Paweł Brożek).