Polska mistrzem świata w siatkówce. W finale pokonaliśmy Brazylię 3:1. Wlazły MVP turnieju (wideo)

(paw)
Polska przegrała tylko pierwszego seta. W trzech pozostałych biało-czerwoni byli lepsi od Brazylijczyków. W niedzielę 21 września zostaliśmy mistrzami świata w siatkówce!

W pierwszym secie Brazylijczycy gładko wygrali 25:18. W tym momencie wydawało się, że to oni są zdecydowanymi faworytami, choć we wcześniejszej fazie mistrzostwa przegrali z Polakami 2:3.

Ale trzy kolejne sety należały do Polski. Siatkarze Stephana Antigi wygrali kolejno do 22, 23 i 22. I po 40 latach możemy cieszyć się z drugiego w historii mistrzowskiego tytułu. Wygrana z Brazylią to też rewanż za mistrzostwa świata w 2006 r., kiedy w finale w Japonii ulegliśmy Brazylii.

/Foto Olimpik/x-news: Polscy siatkarze mistrzami świata! W finale pokonali Brazylię 3:1

Bohaterami naszej reprezentacji byli m.in. Mateusz Mika i Mariusz Wlazły, którzy nie zawiedli w najważniejszych momentach w ataku.

Tak relacjonowaliśmy mecz Polska - Brazylia live online

Polacy dostali także nagrody indywidualne. Karol Kłos został jednym z dwóch najlepiej blokujących siatkarzy mistrzostw świata, a Mariuszowi Wlazłemu przypadł tytuł najlepszego atakującego.

MVP całego turnieju mistrzostw świata 2014 także został Mariusz Wlazły, który przyznał, że był to jego ostatni mecz w reprezentacji. Kibice skandowali: "Dziękujemy, dziękujemy" i pewnie nie przyjęli do wiadomości deklaracji Wlazłego.