Aleksandra Jaros
Półfinalistki Ligi Narodów 2023 - reprezentacja Polski siatkarek
Półfinalistki Ligi Narodów 2023 - reprezentacja Polski siatkarek pzps.pl
Kolejne zwycięstwo polskich siatkarek w Lidze Narodów 2023! Niemki były lepsze tylko w drugim secie. Polki pokonały swoje rywalki 3:1 i tym samym awansowały do półfinału.

Polki awansowały do półfinału Ligi Narodów!

Polskie siatkarki po znakomitej postawie w rundzie zasadniczej Ligi Narodów, dziś w amerykańskim Arlington wywalczyły awans do półfinału.

W pierwszym secie nasze konkurentki były bezradne. Biało-czerwone prowadziły 25 do 12.

Początek drugiego seta zdominowały Niemki. Po sporej przewadze punktowej naszych rywalek, Polki przystąpiły do kontrataku. Niestety, finalnie drugiego seta wygrały Niemki.

Trzecia część meczu zakończyła się sukcesem naszych reprezentantek. Polki ograły rywalki 25 do 21 i odzyskały prowadzenie.

Ostateczny cios biało-czerwone zadały swoim rywalkom w czwartym secie, wygrywając go i kończąc mecz wynikiem 3:1.

Polska - Niemcy 3:1 (25:12; 21:25; 25:21; 26:24)

Mecz rozpoczął się o godz. 23. Spotkanie można zobaczyć w TVP Sport i Polsat Sport.

Biało-czerwone w LN

Biało-czerwone w fazie zasadniczej Ligi Narodów zanotowały 10 zwycięstw oraz tylko dwie porażki i zajęły pierwsze miejsce. W ćwierćfinale trafiły na Niemki, które były ósme w tabeli. Polsko-niemieckie konfrontacje często kończyły po tie-breakach, tak było też w koreańskim Suwonie. Podopieczne Stefano Lavariniego po dwóch godzinach i 45 minutach gry zwyciężyły 3:2, w tie-breaku 17:15.