Polski sprinter Stosz ponownie drugi na drugim etapie wyścigu Dookoła Rodos

Jacek Kmiecik
Team Felt Felbermayr
Patryk Stosz, startujący w tym sezonie w barwach austriackiej ekipy Felt Felbermayr, zajął drugie miejsce na drugim etapie wyścigu kolarskiego Dookoła Rodos ze stolicy wypy – Rodos do Kalithies o długości ponad 158,6 km. Najszybciej z peletonu finiszował Włoch Alessandro Romele (Astana Qazaqstan Development), a podium uzupełnił a podium uzupełnił lider wyścigu Norweg Andre Drege (Coop-Repsol).

Strosz przegrał z Romele zaledwie o pół roweru

Na trudnych ostatnich metrach podjazdu „sprinterska rakieta” zespołu z Wels Patryk Stosz musiał jedynie uznać wyższość Włocha Alessandro Romele (Astana Qazaqstan Development), który finiszował zaledwie o pół roweru przed Polakiem.

– Niestety, na początku sprintu zostałem wciśnięty pomiędzy dwóch zawodników i nie mogłem się przecisnąć. Ale oczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni z drugiego miejsca

– powiedział Stosz.

Na pierwszym etapie Strosz również był drugi

W piątek, 15 marca, Stosz był drugi na pierwszym etapie 16. Tour of Rhodes 2024 z Rodos do Maricy, liczącym 148 km. Najszybciej z peletonu finiszował Amerykanin Scott McGill (Project Echelon Racing). W czołowej grupie do mety dojechał też inny polski kolarz z grupy Felt Felbermayr – Piotr Brożyna.

Liderem wyścigu Dookoła Rodos pozostał zwycięzca prologu, jazdy indywidualnej na czas, Norweg Andre Drege (Coop-Repsol). Stosz zajmuje 12. miejsce ze stratą 36 sekund.

W wyścigu Dookoła Rodos stratuje polski team Kujawy Pomorze

W wyścigu startuje też drużyna Kujawy Pomorze, w składzie: Jakub Dudek, Dawid Łątkowski, Franciszek Kaczorowski, Wiktor Kurek, Igor Sęk, Igor Włodarczyk i Szymon Wiśniewski.

Trzyetapowy wyścig na greckiej wyspie zakończy się w niedzielę finałowym etapem na dystansie 164,8 km ze startem i metą w Rodos City.