Gazeta Lubuska

Ponad 5-metrowy pyton tygrysi może być wszędzie. "Ten wąż może być wszędzie" [WIDEO]

Trwa akcja poszukiwawcza ogromnego pytona nad Wisłą. Służby szukają zarówno w wodzie, jak i na lądzie w okolicach wsi Gassy niedaleko Konstancina-Jeziornej.

animalrescuepoland.wordpress.com

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/14] Następne

Trwa akcja poszukiwawcza ogromnego pytona nad Wisłą. Służby szukają zarówno w wodzie, jak i na lądzie w okolicach wsi Gassy niedaleko Konstancina-Jeziornej. Policja prosi o ostrożność i apeluje o to, żeby nie spacerować w miejscach, gdzie może przebywać wąż. – Może być na obecną chwilę wszędzie – powiedział Dawid Fabijański z Animal Rescue Poland.

WIDEO: "Ten wąż może być wszędzie". Nad Wisłą kolejny dzień akcji poszukiwawczej ponad 5-metrowego pytona

źródło: TVN24/x-news

Kolejna doba poszukiwań pytona tygrysiego. Niestety, węża nie udało się odnaleźć. Nadal istnieje niebezpieczeństwo. Podczas ostatnich poszukiwań znaleziono nowy ślad, który został potwierdzony przez biorącego udział w poszukiwaniach specjalistę - Ślady potwierdzają, iż na nadwiślańskich terenach od miejscowości Gassy do Ciszycy przebywa duży wąż. W związku z tym prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności mieszkańców następujących miejscowości: Gassy, Dębina, Ciszyca, Czernidła, Łęg - apelują służby bezpieczeństwa i wolontariusze z Fundacji Animal Rescue Polka.
CZYTAJ TAKŻE: Nietypowa interwencja. Na posesji w Zielonej Górze znaleziono pytona [ZDJĘCIA];nf

Nowe ślady pytona tygrysiego
Pojawiają się różne informacje o tym, gdzie może przebywać wąż. Pewien mężczyzna widział, jak "pyton szykował się do ataku na bobra". TVN 24 podaje także, że "paralotniarka poinformowała, że kilka miesięcy temu widziała z powietrza grupę ludzi, którzy mieli wrzucić do Wisły, na wysokości Wilanowa, duże zwierzę".

W środę, 11 lipca ze względu na złe warunki atmosferyczne, akcja poszukiwawcza nie będzie wznowiona. Specjaliści zauważają, że ciepła i wilgotna aura sprzyja gadowi. Może spowodować, że będzie w stanie przetrwać do jesieni.


Przypomnijmy. W miniony weekend w miejscowości Gassy i Cieciszew koło Piaseczna nad Wisłą znaleziono ponad pięciometrową wylinkę węża. Pyton tygrysi może być niebezpieczne i stwarzać zagrożenie dla ludzi i zwierząt.

WIDEO: Pyton wciąż poszukiwany, policja apeluje o ostrożność. "Może pożreć człowieka"


źródło: TVN24/x-news

Polecamy