Porażka Lechii UKP

(af)
W pierwszym półfinałowym meczu mistrzostw Polski juniorów starszych Lechia UKP Zielona Góra przegrała w Kielcach z Koroną 1:4 (1:2). Gola dla zielonogórzan zdobył Kojder 15).

Do 20 minuty pojedynku zdecydowanie dominowali goście, którzy w 15 min. po szybkiej składnej akcji zdobyli prowadzenie po precyzyjnym uderzeniu Michała Kojdera. Pięć minut później w zamieszaniu podbramkowym gospodarze wyrównali.

W ostatniej minucie pierwszej połowy warszawski arbiter Marcin Szulc podyktował problematyczny rzut karny i miejscowi skorzystali z prezentu schodząc do szatni przy wyniku 2:1. Strata bramki z problematycznego karnego podłamała podpiecznych trenera Henryka Mazurkiewicza. Na domiar złego w 60 minucie kontuzji doznali Kojder i Filip Barski. Rezerwowi Lechii UKP nie potrafili dotrzymać kroku miejscowym , którzy w końcowych minutach meczu strzelili jeszcze dwa gole. Mecz rewanżowy rozegrany zostanie w środę o godz. 11.00, na stadionie MOSiR-u przy ul. Sulechowskiej.