Potwierdzenie ustnego zawiadomienie o przestępstwie

Redakcja
Na pytanie Czytelnika odpowiada Piotr Sobański, adwokat z Zielonej Góry.

- Zamierzam pójść na komisariat policji i złożyć ustnie zawiadomienie o przestępstwie. Czy zostanie to jakoś pisemnie potwierdzone?
- Tak. Jak wynika z art. 143 par.1 k.p.k., przyjęcie ustnego zawiadomienia o przestępstwie wymaga spisania protokołu. Czynność ta musi być zatem zaprotokołowana.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie