Rozwiązania, które pomagają Ci jeszcze oszczędniej korzystać ze zmywarki

Materiał powstał we współpracy z marką Electrolux

„Oszczędność” jest hasłem wypowiadanym w ostatnim czasie bardzo często, nikt bowiem nie jest odporny na zmiany cen usług, paliw czy prądu. Ale warto oszczędzać i stawiać na ekologiczne rozwiązania zawsze, a nie tylko wtedy, gdy zmusza do tego sytuacja. Jak to zrobić, aby doświadczyć realnych korzyści i jednocześnie nie mieć poczucia, że coś nas omija, że z czegoś musimy zrezygnować? Poznaj rozwiązania, które pomogą Ci jeszcze oszczędniej korzystać ze zmywarki!

Wysoka klasa energetyczna

To jedna z pierwszych kwestii, na które koniecznie należy zwrócić uwagę podczas poszukiwań zmywarki. Pamiętaj o tym, że obowiązują nowe etykiety energetyczne – od A do G. Nie istnieją już klasy energetyczne A+++, A++ i A+. Dawne A+++ to teraz D, A++ to E itd. Wybór zmywarki o niskim zużyciu energii jest ważny, ponieważ istnieją ogromne różnice pomiędzy sprzętami AGD wysokiej i niższej jakości, a to realnie wpływa na wysokość rachunków za prąd. Bywa z kolei, że różnice w cenach poszczególnych urządzeń o różnych klasach wydajności energetycznej są naprawdę niewielkie. Wówczas zdecydowanie warto zainwestować w bardziej energooszczędne urządzenie i korzystać z jego zaawansowanych funkcji.

Program Eco – na ratunek środowisku i domowemu budżetowi

Każda godna uwagi zmywarka powinna posiadać program Eco. Choć jest to opcja długiego mycia naczyń (nawet do 3-4 godzin) w niższej temperaturze, to urządzenie w tym trybie zużywa mniej wody (w zależności od modelu – od 8 do 14 litrów) i energii elektrycznej w porównaniu z innymi programami. Zmywarka jest natomiast zupełnie bezkonkurencyjna w porównaniu z myciem ręcznym w zlewie – w trakcie zmywania tej samej ilości naczyń, które mogą zmieścić się w przeciętnej zmywarce 60 cm możesz zużyć nawet 80 litrów wody!

Rozwiązania, które pomagają Ci jeszcze oszczędniej korzystać ze zmywarki

Nie wiesz, jak wybrać dobrą zmywarkę? Musisz zatem wiedzieć, że nowoczesne urządzenia oferują znacznie więcej rozwiązań i funkcji niż tylko wysoka klasa energetyczna czy tryb ekologiczny. Poznaj je, zanim podejmiesz decyzję. Świetnym przykładem zaawansowanych technologii są zmywarki do naczyń Electrolux. Oto kilka spośród wielu rozwiązań, dzięki którym naprawdę zaoszczędzisz:

  • QuickSelect – to inteligentne, bardzo proste i intuicyjne programowanie zmywarki przy pomocy dotykowego suwaka. Twoim jedynym zadaniem jest wybór czasu zmywania, ponieważ zmywarka pozostałe parametry dobierze samodzielnie. Co ważne, zrobi to tak, aby były optymalne pod względem zużycia wody i prądu. Wskaźnik Ecometer zdradzi Ci, na ile ekologiczny jest Twój wybór;
  • Program Auto – program ten pozwala zaoszczędzić czas, wodę i energię. Chcąc włączyć zmywarkę, nie musisz już czekać do jej pełnego załadowania. Czujnik Sensor Control dostosowuje automatycznie parametry cyklu do stopnia zabrudzenia naczyń oraz wielkości załadunku! Dzięki temu śmiało możesz włączyć urządzenie zapełnione np. w ½ albo tylko w ¼, a zmywarka zużyje tyle energii i wody, ile jest konieczne do umycia włożonych naczyń;
  • AirDry – to genialne w swej prostocie rozwiązanie polegające na tym, że po zakończeniu zmywania naczyń w zmywarce urządzenie automatycznie otwiera się na szerokość 10 cm. Dzięki AirDry następuje naturalna wymiana powietrza a efekty suszenia są nawet trzy razy lepsze. Sam proces zmywania jest krótszy i zużywa mniej energii;
  • SatelliteClean – to specjalnie zaprojektowane ramię saltelitarne obracające się podwójnie, które przez cały czas mycia zmienia kąt spryskiwania. Dzięki temu woda dociera do każdego zakamarka – nawet jeśli naczynia są ciasno załadowane w koszu. Co wspólnego to rozwiązanie ma z oszczędnością? Na przykład to, że garnki i sztućce są nawet 3 razy dokładniej domyte, bez zabrudzeń, zacieków i smug, a tym samym bez konieczności kolejnego mycia!

Nowoczesne zmywarki do zabudowy i wolnostojące są sprzętami gwarantującymi dużą oszczędność wody i prądu. Wybierz model, który odpowiada Twoim potrzebom i oczekiwaniom, aby cieszyć się z jego pełnej funkcjonalności, oszczędzać czas i wspierać środowisko naturalne!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska