Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Sędzia Anna Wesołowska spotkała się z młodymi głogowianami

Anna Białęcka
Sędzię Annę Wesołowską powitała na scenie policjantka  Joanna Cichla
Sędzię Annę Wesołowską powitała na scenie policjantka Joanna Cichla Anna Białęcka
Sędzia Anna Maria Wesołowska, znana nie tylko z procesów członków mafii, ale także i z telewizyjnego serialu, spotkała się z uczniami głogowskich szkół.

- Spotykam się z młodymi ludzi w różnych miastach w kraju - powiedziała rozpoczynając wykład w Miejskim Ośrodku Kultury. - Dlaczego? Bo nie mogę pogodzić się z tym, że coraz więcej młodych ludzi zasiada, zamiast w szkolnych ławkach, na ławach dla oskarżonych. Sędzia przytoczyła "czarne" liczby. - 52 tys. młodych ludzi, w wieku 13 - 17 lat, popełniło 120 tys. przestępstw - wyliczała.

Sędzia Wesołowska mówiła o wszelkich zagrożeniach współczesnego świata i o tym jak szybko, w zmieniającej się rzeczywistości, można stać się ofiarą tych zjawisk. Starała się uświadomić młodym ludziom, że coś co w ich ocenie jest tylko dowcipem, wybrykiem czy żartem, może być przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności. Często ważącym na dalszym życiu młodego człowieka. Swoje wypowiedzi podpierała przykładami z życia, z własnych doświadczeń na sali sadowej.

Poruszała różnorodną tematykę, między innymi przemocy, agresji, cyberprzemocy, wczesnej inicjacji seksualnej. Zachęcała też nauczycieli i uczniów do zakładania w szkołach "kącików prawnych", które mają za zadanie pomagać młodzieży w trudnych sytuacjach. Wielokrotnie zachęcała rodziców do współpracy ze szkołą, do interesowania się tym co dzieci robią po szkole, do tego co robią w "sieci".

- Pamiętajmy, że młodzi ludzie lepiej są przygotowywani do życia gdy jest równowaga między ich prawami i obowiązkami - powiedziała A. M. Wesołowska.

Organizatorami tego spotkania młodzieży z przedstawicielką wymiaru sprawiedliwości byli głogowska policja i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa.

Zobacz też: Wyniki głosowania w Lubuskiem i Głogowie (raport)

Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska