MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sentymentalna podróż Moniki Pyrek z niezwykłą lekcją wychowania fizycznego dla uczniów

AK
To była sentymentalna podróż dla Moniki Pyrek! Ponad dwieście dzieci wzięło udział w specjalnej lekcji wychowania fizycznego, w trakcie której czołowa niegdyś polska lekkoatletka przekonuje młodych ludzi, że warto być aktywnym. Zajęcia odbyły się w lekkoatletycznej hali w Grudziądzu, gdzie wielokrotna medalistka mistrzostw świata wielokrotnie startowała w młodości.

– Ja wprawdzie pochodzę z Gdyni i tam trenowałam, ale Grudziądz należy do tego samego makroregionu, więc wielokrotnie odbywały się tutaj zawody lekkoatletyczne. Znam świetnie tę halę, bo skakałam tutaj i wzwyż, i o tyczce – opowiadała Monika Pyrek.

W trakcie zajęć, identycznie jak podczas pozostałych odsłon akcji „KINDER Joy of moving Alternatywnych lekcji WF”, dzieci mają możliwość korzystania z nowoczesnych urządzeń, dzięki czemu niemal przez całe dwie godziny zajęć są w ruchu. Uczniowie mają do wyboru cieszące się wielką atrakcją symulatory jazdy na rowerze i nartach, czy mobilne ścianki wspinaczkowe, urządzenia do przeciągania liny, a także m.in. refleksomierze i ergometry wioślarskie.

– Nasz program kierujemy do uczniów szkół podstawowych z klas od czwartej do ósmej, których zachęcamy do aktywności. Zależy nam na tym, by wyszli z tej lekcji z uśmiechem na ustach. Unikamy rywalizacji i nie nakładamy na dzieciaki presji wyniku. Zachęcamy ich do ambitnych prób poprawiania swoich osiągnięć, ale nie stosujemy porównywania ich wyników z rezultatami innych dzieci – dodała Pyrek.

Obecny podczas zajęć prezydent Grudziądza Maciej Glamowski podkreślał, że miasto chętnie stawia na sport, zwłaszcza na sport dzieci i młodzieży. – Bardzo dziękuję Fundacji Moniki Pyrek za przyjęcie zaproszenia i wizytę w naszym mieście, bo wiem, że naszą młodzież czeka dzięki temu wspaniała sportowa zabawa – mówił prezydent podczas otwarcia „KINDER Joy of moving Alternatywnych lekcji WF”.

W lekcjach udział wzięli uczniowie grudziądzkich szkół, którzy cieszyli się z faktu, że mieli okazję spróbować aż tak atrakcyjnej formy aktywności w trakcie lekcji wychowania. – Muszę przyznać, że nie chciałam tu przyjść, ale bardzo się cieszę, że jednak się zdecydowałam, bo bawiłam się świetnie – mówiła Pola ze Szkoły Podstawowej nr 4.

– Najbardziej podoba mi się wspinaczka, piłka nożna i wioślarstwo – mówił Adam ze SP nr 8.

– Czego się tutaj nauczyłem? Na pewno tego, że w sporcie bardzo ważna jest współpraca w grupie i to, że nigdy nie można się poddawać – dodał Stanisław ze SP nr 9.

Alternatywne lekcje WF są częścią programu KINDER Joy of moving realizowanego przez Ferrero w ponad dwudziestu krajach na świecie, w tym od 2007 roku również w Polsce. Celem programu jest szeroko rozumiana edukacja sportowa oraz promocja aktywnego stylu życia wśród młodego pokolenia i ich rodzin. Inicjatywna Ferrero odpowiada na trzy cele Agendy na rzecz zrównoważonego rozwoju do 2030, stworzonej przez ONZ: dobre zdrowie i jakość życia (3), dobra jakość edukacji (4) i partnerstwo na rzecz celów (17).

W tym roku „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” odbywają się w sześciu miejscowościach – za nami już zajęcia w Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze i Grudziądzu, a przed nami w Chojnicach, Polkowicach oraz Kaźmierzu w powiecie szamotulskim. W sumie ekipa Moniki Pyrek odwiedzi uczniów z pięciu województw – lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego.

Partnerem tytularnym „KINDER Joy of moving Alternatywnych lekcji WF” jest Ferrero Polska Commercial, a zajęcia dofinansowane są z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz wspierane przez lokalne samorządy. Honorowy patronat nad programem objął Polski Komitet Olimpijski, a partnerem motoryzacyjnym jest Ssang Yong Polmotor.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Swoboda ze swoją Barbie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Sentymentalna podróż Moniki Pyrek z niezwykłą lekcją wychowania fizycznego dla uczniów - Gazeta Pomorska

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska