Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Spółdzielnia socjalna zakłada Klub Mądrej Sowy

Redakcja
- Zapraszamy dzieci na twórcze, rozwijające pasje zajęcia - zachęcają członkowie Odrzańskiej Spółdzielni Socjalnej
- Zapraszamy dzieci na twórcze, rozwijające pasje zajęcia - zachęcają członkowie Odrzańskiej Spółdzielni Socjalnej fot. Mariusz Kapała
Każde dziecko dostanie indeks Klubu Mądrej Sowy i będzie uczyć się kreatywności. A rodzice w tym czasie zrobią zakupy lub pranie - tak o nowej ofercie usługowej mówią pracownicy Odrzańskiej Spółdzielni Socjalnej.

Spółdzielnia powstała dokładnie rok temu. Świadczy różne usługi i prowadzi sklep z materiałami papierniczymi.

- Na razie najwięcej zleceń mamy na sprzątanie klatek schodowych, czyszczenie tapczanów, foteli, mycie okien - przyznaje Grzegorz Ślebioda. - Proponujemy też robienie stron internetowych, ulotek, a nawet masaży...

Ale to nie wszystko, członkowie spółdzielni chcą poszerzać swoją ofertę i powołać do życia Klub Mądrej Sowy.

- Obserwujemy, że dziś coraz więcej osób chce inwestować w swoje dzieci. Szuka dla nich różnych zajęć. Nie brakuje sportowych, muzycznych, ale nie ma takich, które rozwijałyby kreatywność, twórcze myślenie, rozwijanie swoich pasji - mówi Joanna Szymańska, kierownik Powiatowego Ośrodka Wsparcia Integracja. - Stąd pomysł na Klub Mądrej Sowy.

Jako że członkowie spółdzielni nie posiadają uprawnień pedagogicznych, zatrudnili nowego pracownika - Annę Miechowicz (pedagog - historyk, instruktor teatralny, oligofrenopedagog), która poprowadzi zajęcia. Spółdzielcy będą pomagać w przygotowaniu sali, ustawieniu elementów scenografii i ułożą potrzebne do zabaw materiały.

- To będzie nauka w formie zabawy. Zajęcia poprowadzimy według działów: archeologia, historia, doświadczenia i eksperymenty, teatr, geografia i wszechświat - wylicza A. Miechowicz. - Dzięki tym zajęciom, odpowiemy na pytanie np. dlaczego w chlebie tworzą się pęcherzyki powietrza? Stworzymy miejsce pracy archeologa.

Jak dodaje Justyna Kiwert, prezes spółdzielni, spotkania odbywałyby się w soboty. Wtedy rodzice mogliby mieć czas dla siebie.
Zajęcia odbywałyby się dwa razy w miesiącu w trzech grupach wiekowych: 3-5, 6-9, 10-12 lat w świetlicy Integracji przy ul. Piastów 10e. Tam też od poniedziałku do piątku można się zapisywać w godz. 9.00-14.00. Koszt jednego spotkania to 20 zł. A szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 695 574 841 lub e-mailowo: [email protected].

- Liczymy, że nasza oferta spotka się z zainteresowaniem mieszkańców - mówi wiceprezes Kamila Ferenc. A Rafał Siepielski dodaje: - Na pewno, przecież logo klubu już przygotowałem.
- Kto nie chciałby zamienić się w poszukiwacza skarbów lub przeprowadzić tajemniczych eksperymentów? - pyta retorycznie Krzysztof Wieczorek.

Spółdzielcom nie zależy, by mieć nie wiadomo jaki zysk. Chodzi jedynie o to, by się utrzymać. I by móc pomagać innym. Bo taka jest idea spółdzielni socjalnych. Członkowie wierzą, że będą mogli ciągle poszerzać swoją ofertę, brać udział w przetargach. I przyjmować do spółdzielni kolejnych członków.

Leszek Kalinowski
68 324 88 43
[email protected]

fot. Mariusz Kapała

Lokalny portal przedsiębiorców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska