Srebro dla naszych zapaśniczek

Jedną z najlepszych zawodniczek Agorsu była Iwona Matkowska z prawej.
Jedną z najlepszych zawodniczek Agorsu była Iwona Matkowska z prawej. fot. Aleksandra Łuczyńska
W rozgrywanych w hali żarskiego Promienia drużynowych mistrzostwach Polski seniorek zawodniczki miejscowego Agrosu zdobyły dziś srebrny medal.

Zwycięskim klubem okazał się ZKS Zgierz, który w finale wygrał z Agrosem 5:2. Brązowy medal zdobył Heros Czarny Bór. Wyjątkowo do składu Agrosu na czas mistrzostw dołączyła Monika Michalik. - Tak to jest, że mieliśmy możliwość dobrać dwie zawodniczki z innych klubów. Monika walczyła z nami bo, nasz klub jest chyba najbliższy jej sercu. U nas trenuje jej siostra i brat. Nie wyobrażam sobie, żeby miała dołączyć np. do Zgierza - mówi trener Agrosu, Ryszard Dynowski. - Bardzo dobrze poradziła sobie Iwona Matkowska, która nie przegrała żadnej walki. Ogólnie mieliśmy bardzo dobry skład, szkoda tylko, że nie udało się wygrać ze Zgierzem.

Skład Agrosu: Iwona Matkowska - 48 kg, Barbara Woronowicz i Marta Podedworna - 55 kg, Dorota Mądorowicz - 59 kg, Marzena Michalik - 63kg, Monia Michalik - 67 kg, Angelika Gałązka - 67 kg, Kalina Pas i Monika Strojna - 72 kg. Dziś o 9.00 w sali żarskiego Promienia początek mistrzostwa Polski juniorek.