Stelmet Zielona Góra waleczny, ale górą Uniks Kazań (wideo)

Christian Eyenga ze Stelmetu Zielona Góra w pierwszej kwarcie zdobył 9 punktów. Niestety, później nie był już tak skuteczny. Tomasz Gawałkiewicz
Koszykarze Stelmetu Zielona Góra od porażki rozpoczęli występy w rozgrywkach EuroCup. W środę we własnej hali ulegli wielkiemu Uniksowi Kazań 72:77. A była szansa na zwycięstwo... Niespełna cztery minuty przed końcem mistrzowie Polski prowadzili 70:69. Przy stanie 72:75 Przemysław Zamojski nie trafił w sytuacji sam na sam z koszem...
Zielona Góra.  Koszykówka. Eurocup  Stelmet vs UniZielona Góra.  Koszykówka. Eurocup  Stelmet vs Unics Kazan  72:77

Zielona Góra. Koszykówka. Eurocup Stelmet vs Unics Kazan 72:77

Tutaj znajdziesz zapis relacji live i statystyki Stelmet Zielona Góra - Uniks Kazań

To był pierwszy pojedynek drugiej fazy grupowej EuroCup. W pierwszej Uniks Kazań wygrał wszystkie dziesięć meczów. Z kolei Stelmet Zielona Góra trafił do tych rozgrywek z Euroligi, gdzie w grupie odniósł dwa zwycięstwa i doznał ośmiu porażek.

Oba zespoły spotkały się w EuroCup w poprzednim sezonie. Wówczas w Zielonej Górze faworyzowany Uniks pokonał przyszłego mistrza Polski 74:67. W rewanżu w Kazaniu niespodziewanie górą był Stelmet Zielona Góra, triumfując 91:76. Obie drużyny awansowały do drugiej fazy grupowej, w której nasza ekipa odpadła z rywalizacji. Uniks pożegnał się z rozgrywkami w ćwierćfinale.

Dziś Stelmet Zielona Góra to zupełnie inny zespół. Nie ma już Waltera Hodge'a, Quintona Hosley'a, Olivera Stevicia, Dejana Borovnjaka... Teraz kibice trzymają kciuki za Łukasza Koszarka, Przemysława Zamojskiego, Vladimira Dragicevicia i Christiana Eyengę.