Strażacy z OSP Cybinka wyruszyli na pomoc... kotce. Zwierzak...

  Strażacy z OSP Cybinka wyruszyli na pomoc... kotce. Zwierzak utknął na kominie jednego z domów

  oprac. (pik)

  Gazeta Lubuska

  Gazeta Lubuska

  Ruda kotka czmychnęła na komin i nie mogła sama zejść.
  1/3

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©OSP Cybinka

  Bycie strażakiem nie oznacza tylko gaszenia pożarów, czy ratowania ofiar wypadków. Czasem zdarzają się zadania, których wykonywanie to czysta przyjemność. To było jedno z takich właśnie wezwań.
  We wtorek, 4 grudnia, na kominie jednego z budynków mieszkalnych przy ulicy Bohaterów Polskich w Uradzie utknął…kot. O godzinie 14.58 z pomocą rudemu futrzakowi wyruszył jeden zastęp strażaków z OSP Cybinka. Po dotarciu na miejsce i dokonaniu rozpoznania okazało się, że kilka metrów nad ziemią uwięziona jest kotka, która czmychnęła (wydawało się, że w bezpieczne miejsce) przed kocimi adoratorami.

  Wejść było łatwo, zejść jednak już nie, o czym świadczyło przeraźliwe wołanie o pomoc, które słychać było w całej miejscowości. Na nic zdały się próby przekupienia kota, aby samowolnie zszedł z komina oraz podjęcia go przy wykorzystaniu improwizowanego sprzętu (m.in. rybackiego podbieraka).

  Ostatecznie, przy wykorzystaniu drabiny, jeden z druhów OSP Cybinka wspiął się do wierzchołka komina i bezpiecznie sprowadził zwierzaka na ziemię. Kotka, gdy tylko poczuła grunt pod łapami, uciekła.

  Zdjęcia oraz informację o tym zdarzeniu publikujemy dzięki uprzejmości strażaków z OSP w Cybince.  Zobacz też wideo: Policja zatrzymała 32-latka podejrzanego o podpalenie samochodu w Kostrzynie nad Odrą. Czy to zakończy pożary aut w mieście?


  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Już 25 kwietnia w ramach światowej trasy koncertowej wystąpi grupa 12 Tenors!

  Już 25 kwietnia w ramach światowej trasy koncertowej wystąpi grupa 12 Tenors!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.