Sukces lubuskiej policjantki na międzynarodowych zawodach Muaythai w Turcji

Aleksandra Sierżant
Dominika wywalczyła brązowy medal w kategorii U23 (18-23 lata) do 60 kilogramów
Dominika wywalczyła brązowy medal w kategorii U23 (18-23 lata) do 60 kilogramów Lubuska Policja
Posterunkowy Dominika Chabiniak - żarska policjantka - jedna z 14-osobowej ekipy Reprezentacji Polski stanęła na podium w Turcji.

Pod koniec listopada 2022 roku w Antalyi w Turcji odbyły się IFMA International Antalya Muaythai Open Cup 2022. W zawodach wystartowała posterunkowy Dominika Chabiniak, policjantka z żarskiej komendy, jedna z 14-stu zawodników i zawodniczek Narodowej Reprezentacji Polski.

- Dominika wywalczyła brązowy medal w kategorii U23 (18-23 lata) do 60 kilogramów. To wielki sukces młodej, pracowitej i bardzo utalentowanej zawodniczki. W imprezie uczestniczyło ponad 750 zawodników z 31 krajów świata, w różnych kategoriach wagowych i wiekowych - informuje nadkomisarz Aneta Berestecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Dominika na co dzień trenuje w Żarskim Klubie Sportów Walki i ma na swoim koncie brązowy medal, który zdobyła w Otwartym Pucharze Polski IFMA w październiku 2022 roku w Kielcach. Sporty walki trenuje już 14 lat, praktycznie od dziecka, a tą dyscyplinę od dwóch lat.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani