Szymon Belgrau z Międzyrzecza wygrał bieg w Żaganiu

Dariusz Brożek
Szymon Belgrau jest wschodzącą gwiazdą długich dystansów w naszym regionie.
Szymon Belgrau jest wschodzącą gwiazdą długich dystansów w naszym regionie. Archiwum "GL"
Biegacz z Międzyrzecza Szymon Belgrau wygrał 5. Bieg Niepodległości, rozegrany w piątek, 11 listopada, w Żaganiu.

Sukces międzyrzeczanina jest tym większy, że w imprezie wystartowało ponad 1,2 tys. zawodników z całego kraju. Trasę o długości 10.000 pokonał w czasie 31,24, co jest jego nowym rekordem na tym dystansie. Na mecie zaznaczał, że startował w tej imprezie trzeci raz.

- Przed dwoma laty byłem trzeci, przed rokiem drugi, a teraz udało mi się wygrać – zaznaczał 22-letni długodystansowiec.

Międzyrzeccy biegacze zgodnie twierdzą, że Szymon jest wschodzącą gwiazdą lekkiej atletyki w naszym regionie. Zaczął biegać i wygrywać w wieku kilku lat. Obecnie reprezentuje klub uczelniany z Poznania, gdzie studiuje. Często startuje w biegach organizowanych w naszym powiecie. Przed kilkoma tygodniami wygrał rozegrany w Przytocznej bieg im. Tomasza Hopfera.