Taki starosta to sobie może odpoczywać

  Taki starosta to sobie może odpoczywać

  Zbigniew Borek

  Gazeta Lubuska

  Gazeta Lubuska

  Zbigniew Borek

  Zbigniew Borek

  Nie mam pojęcia, jak czują się teraz mieszkańcy powiatu sulęcińskiego ani tym bardziej starostowie innych powiatów. Na miejscu tych pierwszych byłoby mi jednak co najmniej przykro, a na miejscu drugich - cokolwiek byłbym zły.
  Zbigniew Borek

  Zbigniew Borek

  Oto okazuje się, że starostą sulęcińskim został człowiek jeszcze młody (piszę to jako 49-latek), który zbyt był przepracowany, by nadal rządzić małą gminą Lubniewice, dlatego został sobie starostą (w powiecie jest gmin pięć). Nie, to nie żart. 40-letni dziś Tomasz Jaskuła był burmistrzem Lubniewic przez dwie kadencje. Przed wyborami w tym roku zadeklarował, że o trzecią ubiegał się nie będzie, bo chciałby więcej czasu poświęcić rodzinie. - Szacun! Trzeba mieć jaja, żeby zrezygnować z całkiem wysokiego i dobrze płatnego stanowiska w interesie rodziny - pomyślałem wtedy.

  Trochę się zdziwiłem, gdy okazało się, że dotychczasowy burmistrz kandyduje do rady powiatu. - OK, pewnie samorządność leży mu na serduchu - wytłumaczyłem sam sobie. Ale gdy usłyszałem, że Jaskuła został starostą, spadłem z krzesła. Nowy starosta wytłumaczył GL, że burmistrz to musi się osobiście angażować w relacje z mieszkańcami i być „dostępnym w każdej chwili”. W domyśle: starosta to już nie, ten to odwali swoje w osiem godzin i zasuwa do domu. No to, cóż, miłego odpoczynku, panie starosto!

  Zobacz też: Strzelce Krajeńskie: jak burmistrz Mateusz Feder komentuje problem ze śmieciami?

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wideo