Tauron 1 Liga. Mickiewicz Kluczbork przegrał na koniec roku z Olimpią Sulęcin

Wiktor Gumiński
Siatkarze Mickiewicza zakończyli 2020 rok na 7. miejscu w tabeli Tauron 1 Ligi.
Siatkarze Mickiewicza zakończyli 2020 rok na 7. miejscu w tabeli Tauron 1 Ligi. Agata Brudzińska/Mickiewicz Kluczbork
Mickiewicz Kluczbork uległ na wyjeździe Olimpii Sulęcin 1:3 w swoim ostatnim występie ligowym w 2020 roku.

Potyczka od początku lepiej układała się dla gospodarzy. To oni posiadali inicjatywę przez większą część pierwszego seta, choć też cały czas czuli na plecach oddech siatkarzy z Kluczborka. Ambitna pogoń pozwoliła w końcu Mickiewiczowi wyrównać na 21:21. Końcówka jednak znów należała do Olimpii, która zwyciężyła 25:22.

Druga partia miała już jednak zupełnie inny przebieg. Szybko kilka punktów zaliczki wypracowali sobie w niej kluczborczanie. Odkąd odskoczyli na 10:6, później już spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia, ostatecznie pewnie triumfując 25:20.

Wyrównana była z kolei pierwsza połowa trzeciej odsłony. Od remisu 11:11 do głosu ponownie zaczął jednak dochodzić zespół z Sulęcina. Z czasem wypracował on sobie już czteropunktową przewagę (21:17), którą na koniec jeszcze nieco powiększył (25:19).

Czwarty set był natomiast najbardziej wyrównanym w całym spotkaniu. W nim długo żadna z drużyn nie potrafiła uciec przeciwnikowi, przez co na tablicy mieliśmy wynik 20:20, czyli taki, przy którym przysłowiowo mówiąc "poznaje się prawdziwych mężczyzn". Tym razem tak mogli tytułować się siatkarze Olimpii, którzy dzięki tak udanej końcówce zgarnęli pełną pulę trzech punktów.

Olimpia Sulęcin - Mickiewicz Kluczbork 3:1 (25:22, 20:25, 25:19, 25:21)
Mickiewicz: Sternik, Frankowski, Toma, Owczarz, Bułkowski, Lewandowski, Jaskuła (libero) oraz Mucha, Biegun, Szablewski, Kulik, Łysiak (libero).