Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W drogę wyruszą szkoła muzyczna i MOPS? Jest coraz bliżej startu

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Jubileuszowy koncert uczniów szkoły w Muzeum Miejskim. Kiedy zagrają w nowej siedzibie?
Jubileuszowy koncert uczniów szkoły w Muzeum Miejskim. Kiedy zagrają w nowej siedzibie? Arch. PSM 1 Stopnia w Nowej Soli
PSM do MOPS, MOPS do SP2. Jeśli spełnią się plany to budynek przy ul. Staszica mógłby być gotowy na potrzeby MOPS w połowie 2018 roku.

W mieście przebywał przedstawiciel ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego w związku z możliwością przekazania na rzecz szkoły muzycznej budynku, w którym obecnie mieści się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

- Za mojej kadencji budynek szkoły, jaki był, taki jest, plus obiekt przy ul. Kołłątaja. Na bieżąco remontujemy oba budynki: wymiana dachu, kanalizacji, ogrzewania, parkingi, ogrodzenia. Robimy tyle, na ile nas stać. Czekamy jednak na przeprowadzkę - przyznał w rozmowie z GL Jerzy Szynder, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej. Zdaniem dyrektora rzeczywiście najbardziej nadającym się do działalności szkoły byłby obecny gmach MOPS-u w Parku Odry. - Decyzja należy do ministerstwa, które musi znaleźć pieniądze na remont. Wszystko byłoby w jednym bardzo atrakcyjnym miejscu. Byłaby pełna integracja, bezpieczeństwo, ułatwione zarządzanie - podkreślił dyrektor PSM.

Już wcześniej prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz zapowiadał, że Park Odry mógłby być miejscem, w którym rozwijałaby się kultura. - W pobliżu są już nowoczesne boiska, biblioteka, muzeum, będzie nowe Muzeum Odry, muszla koncertowa, to wszystko razem stworzy miejsce do relaksu, wypoczynku i upowszechniania kultury – przekonywał prezydent .

MOPS ma się przenieść do budynku Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Staszica. Byłby tam w sąsiedztwie ZUS-u oraz urzędów skarbowego i pracy. Radni miejscy w marcu jednogłośnie zatwierdzili zmiany w budżecie miasta i zapisali 101 tys. zł na dokumentację adaptacji SP 2 na potrzeby MOPS. - Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie planujemy rozpoczęcie prac adaptacyjnych na 1 września 2018, a zakończenie na 30 czerwca 2019 roku - zapowiada wiceprezydent Jacek Milewski.

Zobacz też: Jakie eksperymenty można przeprowadzić z użyciem warzyw i owoców? Dlaczego płaczemy przy krojeniu cebuli?

Źródło: Dzień Dobry TVN

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska