Wciąż na dnie

MARCIN ŁADA (68) 324 88 14 [email protected]
Po zaciętym pojedynku ZKS ZSMP przegrał w sobotę z beniaminkiem ekstraklasy z Jaktorowa i bez zwycięstwa okupuje przedostatnie miejsce w tabeli.

ZKS ZSMP DRZONKÓW - DARTOM INTAR TUR JAKTORÓW 3:4

Żabski - Daniel 2:3 (14:12, 8:11, 7:11, 11:8, 9:11), Koszyk - Perek 0:3 (3:11, 6:11, 3:11), Redzimski - Czerniawski 3:1 (14:12, 14:12, 4:11, 11:4), Redzimski, Żabski - Daniel, Czerniawski 3:0 (11:5, 11:7, 11:8), Żabski - Perek 3:1 (12:10, 9:11, 11:1, 11:5), Redzimski - Daniel 1:3 (11:9, 7:11, 10:12, 9:11), Li Yue - Czerniawski 0:3 (6:11, 5:11, 6:11).

Już pierwsze pojedynki singlowe pokazały, że wzmocnieni dwoma rutyniarzami przyjezdni, będą faworytem spotkania. Najpierw Radosław Żabski po wyrównanej walce przegrał z Arturem Danielem, a później fatalnie zaprezentował się Bogusław Koszyk, który nawet nie próbował stawiać oporu Jakubowi Perkowi. Honoru naszych musiał bronić Tomasz Redzimski. Kapitan ZKS-u stanął na wysokości zadania i po dwóch setach, rozstrzygniętych w walce na przewagi oraz jednym przegranym, w decydującej partii "rozniósł" Marcina Czerniawskiego. Nasz debel nie oddał przeciwnikom nawet seta i po fatalnym początku był remis.
Drugą rundę gier pojedynczych udanie rozpoczął Żabski, który bez problemów uporał się z Perkiem i w Drzonkowie zapachniało niespodzianką. Niezawodny dotąd Redzimski w pierwszej partii gładko pokonał Daniela, ale w kolejnej dał się zdekoncentrować. Nasz zawodnik reklamował sędziemu, że rywal zagrał palcem, a nie rakietką. Arbiter uznał punkt Danielowi, zaś zdenerwowany Redzimski, przegrał tracąc od stanu 6:3 siedem kolejnych "oczek". Później nie udało mu się wrócić do równowagi i dwa pozostałe sety należały do przeciwnika.
W decydującym pojedynku z leworęcznym Czerniawskim, trener Józef Jagiełowicz dał szansę Li Yue. Niestety, Chińczyk udowodnił jedynie, że ekstraklasa to dla niego zbyt wysokie progi, a ZKS pozostał na dnie tabeli.W pozostałych meczach: Pocztex MRKS Gdańsk - MKSTS Trasko-R Ostrzeszów 2:4, GKS Tęcza Poltarex Nowa Wieś Lęborska - LKS Pogoń Lębork 4:1, Odra Röben Głoska Księginice - ASTS Olimpia - Unia Grudziądz 4:0. Mecz Neckermann Warszawa - Morliny Ostróda został przełożony na 23 bm.