Wędkarze z Międzyrzecza zakończyli sezon

Dariusz Brożek
Zawody wygrali Zofia Solska, Jadwiga Niziurska, Michał Kraczkowski, Waldemar Bator, Mariusz Nowik i Ferdynand Pacuła. fot. Dariusz Brożek
Miłośnicy moczenia kija z trzech kół Polskiego Związku Wędkarskiego podsumowali sezon podczas zawodów spławikowych na Obrze.

W zawodach wystartowało 24 spośród blisko 800 wędkarzy z całej gminy. Bezkonkurencyjna okazała się Zofia Solska z 780 pkt. na koncie. Jej trofea to płocie, które po zważeniu wróciły do rzeki. Drugie miejsce w kategorii pań wywalczyła Jadwiga Niziurska, która wędkuje od ponad 50 lat. Mieszka w Międzyrzeczu. Zaznacza jednak, że wychowała się nad Obrą w pobliskiej Gorzycy.

Wśród wędkarskiej młodzieży tryumfował Michał Kraczkowski. W kategorii seniorów pierwsze miejsce zajął Waldemar Bator, drugi był Ferdynand Pacuła, trzeci Mariusz Nowik, natomiast czwarty Bartosz Dubaniowski.

Zwycięzcy we wszystkich kategoriach otrzymali puchary i wędki ufundowane przez władze miejskie oraz miejscowych przedsiębiorców Jacka Bełza i Andrzeja Kaczmarka.