Wolsztyniak lepszy w hali Grunwaldu

(flig)
Wolsztyniak odniósł bardzo ważne zwycięstwo
Wolsztyniak odniósł bardzo ważne zwycięstwo sxc.hu
Wolsztyniak odniósł bardzo ważne zwycięstwo pokonując w derbach Wielkopolski Grunwald i to w Poznaniu.

GRUNWALD POZNAŃ - WOLSZTYNIAK WOLSZTYN 23:25 (12:12)

GRUNWALD: Tarko - Martyński 8, Krystkowiak i Kaczmarek po 5, Sobański 2, Guraj, Adamczak i Wachowiak po 1, Tyc, Koch, Koligat.
WOLSZTYNIAK: Wieczorek, Płóciniczak - Wajs 5, Chrapa i Szutta po 4, Przekwas i Kaczmarek po 3, Kubiak, Kiciński i Tomiak po 2, Cichy, Pietruszka, Rogoziński.
Kary: 14 min - 12 min. Sędziowali: Dariusz Andrzejczak i Adam Zieliński (obaj Wągrowiec). Widzów 200.

Nasz zespół przełamał się po czterech kolejnych porażkach. Sukces jest tym cenniejszy, że rywal też jest w trudnej sytuacji i podobnie jak Wolsztyniak musi szukać punktów. Zaczęło się bardzo kiepsko, bo poznaniacy prowadzili już 6:0 i 7:2. Jednak z czasem gospodarze słabli, a goście zyskiwali mocy.

Poznaniacy nie mogli sobie poradzić z agresywną obroną wolsztynian, łapali przewinienia, siadali na ławce kar, a Wolsztyniak gonił. Przed samą przerwą goście za sprawą Macieja Kicińskiego doprowadzili do remisu 12:12. W drugiej połowie Wolsztyniak nadal grał dobrze, oddawał rzuty z przygotowanych pozycji i mądrze się bronił. W efekcie odskoczył na 22:18 i nie oddał prowadzenia do końca, a ostatnią bramkę zdobył Artur Chrapa pieczętując nią zwycięstwo.