Wschowianie byli lepsi w derbach

(tok)
Gracze głogowskiego Basketu w starciu z WSTK włożyli mnóstwo wysiłku, na każdą przerwę schodzili wyczerpani. Tomasz Krzymiński
Hala Gimnazjum nr 2 wypełniła się po brzegi na mecz trzeciej ligi koszykówki pomiędzy Basketem Chrobrym Głogów a WSTK Wschowa-Sława.

Goście biją się o awans, a miejscowi o resztki honoru. Zwłaszcza, że obok Gimbasketu Wrocław są ligowym "chłopcem do bicia".
Mimo tej różnicy w tabeli, nie było jej widać na parkiecie.

Głogowianie zawsze mobilizują się na derby z ekipą ze Wschowy. Goście grali zrywami, a miejscowi co jakiś czas ich doganiali. Emocje sięgały zenitu i gracze popisywali się nie tylko świetnymi zagraniami, ale również kłótniami i przepychankami.

W ostatniej kwarcie wschowianie prowadzili już różnicą 18 punktów. W pewnym momencie przewaga stopniała do czterech oczek. Jednak wschowianie zachowali więcej zimnej krwi w końcówce i starcie zakończyło się wynikiem 72:85.
Basket przegrał na własne życzenie, marnując wiele okazji. Szczególnie, że WSTK tego dnia grało kiepsko.