Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wstęga przecięta. Fabryka zbudowana za miliony euro oficjalnie otwarta. To nowe miejsce w Nowej Soli

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Prezydent Nowej Soli Jacek Milewski wziął udział w uroczystości otwarcia zakładu
Prezydent Nowej Soli Jacek Milewski wziął udział w uroczystości otwarcia zakładu Urząd Miejski w Nowej Soli/Ewa Batko
Holenderski inwestor otworzył swoją czwartą fabrykę, a pierwszą w Polsce w Nowej Soli. Wartość inwestycji to 30 milionów euro. W najbliższych latach moc produkcyjna zakładu ma być podwojona. Na początek pracę znalazło 50 osób. Produkują wafle ryżowe.

Inwestycje w Nowej Soli. Nowa fabryka oficjalnie otwarta

W środę, 12 lipca na terenie Południowej Strefy Przemysłowej w Nowej Soli oficjalnie otwarto fabrykę producenta wafli ryżowych SanoRice. Budowę przesunęła w czasie pandemia. W otwarciu inwestycji uczestniczył prezydent Nowej Soli Jacek Milewski, który o otwarciu poinformował mieszkańców na Facebooku.

- Po prawie czterech latach od decyzji o poszukiwaniu lokalizacji (zapadła w końcu 2019 roku), razem z Dyrektorem firmy Panem Michelem Wichersem, przecięliśmy wstęgę. Produkcja już ruszyła, a Pan Dyrektor zapowiada dalszy, szybki rozwój. Przekazując zdjęcie z panoramą naszego portu i tulipanowca do posadzenia, życzyłem, aby firma tak jak to drzewo systematycznie wrastała w naszą, gościnną dla inwestorów ziemię. Ogromnie się cieszę, bo to dobra wiadomość dla Naszego Miasta i Naszych Mieszkańców - poinformował prezydent Milewski.

Prezydent Nowej Soli Jacek Milewski wziął udział w uroczystości otwarcia zakładu

Wstęga przecięta. Fabryka zbudowana za miliony euro oficjaln...

Sanorice. Czwarty zakład produkcyjny

Przypomnijmy, grupa SanoRice to największy na świecie producent prażonego ciasta ryżowego, kukurydzianego i wieloziarnistego. W Nowej Soli otwarto czwarty zakład produkcyjny grupy. Celem było rozszerzenie obecności geograficznej, a przede wszystkim obniżenie kosztów logistycznych i dalszą poprawę dostępu do rynków Europy Środkowej i Wschodniej.
Według zapowiedzi firmy, w pierwszej fazie nowy zakład produkcyjny ma zwiększyć roczne moce produkcyjne Grupy SanoRice o ponad 5 000 ton i stworzyć 50 nowych miejsc pracy.

- Obecne trendy żywieniowe (mniej cukru, mniej kalorii, mniej soli, produkty bezglutenowe i organiczne) nadal zwiększają popyt na ciastka prażone. Inwestując 30 milionów euro w nowy, najnowocześniejszy zakład produkcyjny w Polsce, Grupa SanoRice znacznie zwiększy swoje moce produkcyjne i zaspokoi rosnące zapotrzebowanie klientów – informowała nas firma w ubiegłym roku.

Pisaliśmy o fabryce:

Inwestycje w Nowej Soli. W planie podwojenie mocy

W Nowej Soli został otwarty obiekt produkcyjny i logistyczny o powierzchni 20 000 m². W planie jest, aby w ciągu najbliższych 5-7 lat powstały kolejne linie produkcyjne, a zakład był rozbudowywany, tak aby podwoić moce produkcyjne i stworzyć do 200 miejsc pracy.

- Ta duża inwestycja umacnia naszą pozycję lidera na szybko rozwijającym się rynku i umożliwia dalszy rozwój naszej działalności. Opracowując i budując od podstaw naszą nową fabrykę, będziemy mieć dostosowany do potrzeb, wysoce zautomatyzowany, innowacyjny zakład produkcyjny, przy jednoczesnym przestrzeganiu najwyższych standardów w zakresie zrównoważonego rozwoju i jakości - mówił nam rok temu Ton van Voorthuijsen, dyrektor generalny SanoRice Group.

Czytaj też:

Zobacz też wideo: Zielona Góra. Parking wielopoziomowy skończony

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska