Wyrównany mecz, ogromne emocje i przegrana w ostatnich sekundach. Pogoń Świebodzin wygrała z Mundialem i wywiozła z Żar 3 punkty

Małgorzata Fudali Hakman
W pierwszej kolejce 2.ligi futsalu CompuTec Pogoń Świebodzin pokonała Mundial Żary 3:2.

Nie udała się inauguracja 2. ligi futsalu piłkarzom Mundialu Żary. Podopieczni Arka Dybki, po bardzo wyrównanym meczu, ulegli rywalom ze Świebodzina 2:3.

Po rocznej przerwie żaranie z animuszem przystąpili do tego spotkania. Zespół gości składający się z zawodników 4.ligowej Pogoni Świebodzin ani myślał dać się zdominować i na boisku rozgorzała prawdziwa futsalowa woja. Akcja goniła akcję, a sytuacji pod obiema bramkami było mnóstwo, ale świetnie spisywali się obaj bramkarze. Pierwsza bramka padła dopiero w 15 minucie meczu a jej autorem był zawodnik Pogoni, Nikodem Rafalik. Mimo że Mundial za wszelką cenę chciał wyrównać, pierwsza połowa skończyła się wynikiem 1:0 dla przyjezdnych.

Mundial Żary-Pogoń Świebodzin. Skrót pierwszej połowy

Druga część zaczęła się od huraganowych ataków żaran. Goście trochę się cofnęli i bronili wyniku wyprowadzając groźne kontry. Jednak dopiero w 10. minucie drugiej połowy bramkę wyrównującą strzelił Krzysztof Frydlewicz. Podrażnieni goście minutę później odpowiedzieli celnym trafieniem, a zrobił to ponownie Nikodem Rafalik. Gospodarze postawili wtedy wszystko na jedną kartę i zaatakowali śmielej, co przyniosło wymierne korzyści w postaci 5 fauli. Za szóste przewinienie sędzia w 18. minucie odgwizdał rzut karny przedłużony, którego nie wykorzystał Artem, ale do odbitej piłki dopadł kapitan Mundialu i wpakował ją do bramki. Kiedy wszyscy myśleli, że mecz zakończy się remisem, sędzia odgwizdał kontrowersyjny faul i podyktował dla Pogoni rzut karny przedłużony, który na bramkę zamienił strzelec dwóch poprzednich goli. Na 10. sekund przed końcem Pogoń objęła prowadzenie, którego nie oddała do końca.
Mundial Żary-Pogoń Świebodzin. Skrót drugiej połowy

Krzysztof Frydlewicz, strzelec dwóch bramek dla Mundialu, nie był zadowolony ze straty gola w ostatnich sekundach meczu.
-Na własne życzenie przegraliśmy ten mecz. Niepotrzebne faule i jest tego efekt. My tez mieliśmy swoje szanse, ale ich nie wykorzystaliśmy, ale szkoda tego remisu, bo mecz był wyrównany.-skomentował kapitan Mundialu.
Mundial Żary-Pogoń Świebodzin. Bramka na 2:2 Krzyśka Frydlewicza

-To był bardzo wyrównany mecz. Trochę szczęście nam dopisało, ale my dopiero przecieramy szlaki w futsalowym graniu, bo dopiero zaczęliśmy grać profesjonalnie w hali. Co prawda z chłopakami grami już od jakiegoś czasu w świebodzinskiej halówce, ale postanowiliśmy się sprawdzić-powiedział trener Pogoni Marcin Iwan po meczu.
Mundial Żary-Pogoń Świebodzin. Zwycięska bramka Nikodema Rafalika

Skład Mundialu Żary: Mateusz Bizukojć, Krzysztof Frydlewicz, Rafał Cyrana, Artem Voitsekhovsyi, Radosław Romanowski, Konrad Pluta, Łukasz Stankiewicz, Paweł Wojtysiak, Mateusz Kowalski, Dominik Nikoliszyn, Arkadiusz Dybka(trener). W drużynie zabrakło Wojciecha Okińczyca i Michała Maślenika.