Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zadbaj o głos. To ważne narzędzie pracy.

LESZEK KALINOWSKI 0 68 324 88 74 [email protected]
Dr Lidia Kataryńczuk-Mania od wielu lat zajmuje się edukacją muzyczną, jest członkiem wielu organizacji m.in. Europejskiego Stowarzyszenia Masażu Dźwiękiem i Stowarzyszenia Muzykoterapeutów Polskich.
Dr Lidia Kataryńczuk-Mania od wielu lat zajmuje się edukacją muzyczną, jest członkiem wielu organizacji m.in. Europejskiego Stowarzyszenia Masażu Dźwiękiem i Stowarzyszenia Muzykoterapeutów Polskich. fot. Archiwum
O tym, jak nauczyć się właściwie operować głosem - rozmawiamy z dr LIDIĄ KATARYŃCZUK-MANIĄ z Uniwersytetu Zielonogórskiego

- Dlaczego warto zapisać się na studia podyplomowe i uczestniczyć w zajęciach z emisji głosu?

- A choćby dlatego, by nauczyć się właściwie operować głosem. Dla wielu ludzi to narzędzie pracy, trzeba więc o nie dbać i tak nauczyć się nim operować, by służył nam bez kłopotów do końca życia. Choć oczywiście wszyscy powinniśmy zwracać uwagę, czy prawidłowo oddychamy i wypowiadamy poszczególne głoski.

- Słyszałem chyba coś o masażu?

- Na zajęciach uczymy się m.in. masażu dźwiękiem. Wykorzystujemy dzwoneczki, olejki, a teraz mandale.

- Prowadzi pani zajęcia w ramach studiów podyplomowych z logopedii z terapią pedagogiczną. Do kogo są one kierowane?

- Przede wszystkich do absolwentów studiów magisterskich kierunków humanistycznych, pedagogicznych, medycznych i artystycznych.

- A po ich ukończeniu można znaleźć pracę w…

- Uzyskując uprawnienia do pracy jako logopeda we wszystkich placówkach oświatowych, medycznych oraz prywatnych gabinetach logopedycznych, a także dodatkowo do prowadzenia indywidualnych i grupowych zajęć korekcyjno-kompensacyjnych dla osób ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się (z dysleksją, dysgrafią, dysortografią, dyskalkulią)

- Ile godzin obejmuje program studiów?

- Harmonogram zajęć przewiduje 770 godzin w formie wykładów, ćwiczeń i praktyk. Studenci muszą zaliczać na ocenę przedmioty, a na koniec zdać egzamin dyplomowy. Ważne jest także odbycie praktyk. Dopiero wtedy absolwenci mogą uzyskać odpowiednie uprawnienia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska