Zastępca burmistrza opuścił dziś areszt

DAB
Wiceburmistrz  będzie mógł wrócić do pracy w ratuszu i do rządzenia gminą.
Wiceburmistrz będzie mógł wrócić do pracy w ratuszu i do rządzenia gminą. fot. Dariusz Brożek
Wiceburmistrz Krzysztof Sz. wyszedł dziś na wolność za tzw. poręczeniem majątkowym. Tak zdecydował sąd rejonowy w Gorzowie Wlkp.

Dziś gorzowski sąd postanowił, że samorządowiec może wyjść na wolność za poręczeniem majątkowym. Krzysztof Sz, skorzystał z poręczenia i opuścił areszt. Pieniądze wpłacił jego prawnik. Nie udało się nam ustalić, jaka to była kwota.

W sekretariacie sądu rejowego w Gorzowie Wlkp poinformowano nas, że w postanowieniu nie ma zakazu powrotu na zajmowane stanowisko. Oznacza to, że już jutro samorządowiec może wrócić do ratusza. Ma wszystkie kompetencje aresztowanego blisko miesiąc temu burmistrza Tadeusza D., dlatego może rządzić gminą w jego imieniu. Tymczasem od 16 bm. w miedzyrzeckim magistracie urzęduje Czesław Domalewski, któremu premier Donald Tusk powierzył obowiązki burmistrza.

- Wygląda na to, że moja misja dobiegła końca. Czekam jeszcze na oficjalne potwierdzenie tej informacji. Skontaktuję się także z wojewodą - mówił nam dziś Cz. Domalewski.

Przypominamy, że 25 listopada burmistrz i jego pierwszy zastępca zostali zatrzymani przez policję, a dwa dni później sąd aresztował ich na trzy miesiące. Prokuratura zarzuca samorządowcom działanie na szkodę gminy, poświadczanie nieprawdy w dokumentach i ustawianie przetargów. 10 grudnia sąd okręgowy postanowił skrócić areszt Krzysztofa Sz. do miesiąca, utrzymał zaś decyzję o trzymiesięcznym aresztowaniu jego szefa. W czwartek prokuratura okręgowa wystąpiła z jednak wnioskiem o przedłużenie zastępcy aresztu o dwa miesiące.

Wideo

Komentarze 47

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

~damian~
W dniu 04.01.2009 o 18:40, Gość napisał:

Ja bym proponował złożyć wniosek o zniesienie demokracji w Polsce gdyż do więzień zamykają samych niewinnych za komuny było lepiej samych winnych zamykali. Teraz zamykają samych niewinnych ale ja nie przypominam sobie aby państwo wypłaciło odszkodowanie niewinnie osadzonemu ale Dubicki napewno uniesie się honorem i nie będzie narażał skarbu panstwa na zbędne wydatki

G
Gość
W dniu 23.12.2008 o 20:04, Mama napisał:

Na pewno pomówienia przeciwko Burmistrzowi okażą się naciągane, znamy takie polityczne sprawy. Wierzę że skończy się to przeprosinami i odszkodowaniem dla Pana Tadeusza.


Ja bym proponował złożyć wniosek o zniesienie demokracji w Polsce gdyż do więzień zamykają samych niewinnych za komuny było lepiej samych winnych zamykali. Teraz zamykają samych niewinnych ale ja nie przypominam sobie aby państwo wypłaciło odszkodowanie niewinnie osadzonemu ale Dubicki napewno uniesie się honorem i nie będzie narażał skarbu panstwa na zbędne wydatki
G
Gość
W dniu 23.12.2008 o 20:12, ~obserwator~ napisał:

Popieram

J
JG
W dniu 30.12.2008 o 19:56, Chetny do kupna napisał:

Ja tez chcialem kupic na Slonecznej ten teren. Na jakich zasadach kupil je Gadek. Moze ktos z Rady lub Urzedu okaze jaka byla forma przetargu i za ile Gadki to kupily.No cwaniaki z Bangladeszu pokazujcie przekret zycia przy tej sprzedazy. Jak nie pokazecie to banany w TESCO prostowac a nie burmistrza i korupcje bronic.


Jeżeli nadal będziesz pomawiał i obrażał, to na pewno spotkamy się w sądzie. J.G.
~mieszkaniec~

Właśnie niech się wezmą wreszcie za MTBS i rozliczą byłego prezesa,a cicho siedzi jak mysz pod miotłą?????

3284BC

Ludzie wy nadal nie rozumiecie!!! Dubicki siedzi!! ten uklad stal sie nie wiarygodny, koniec z korupcja! wszyscy sie boja, kogo nastepnego wsadza zapewniam po 5 stycznia kolejne aresztowania!!!

~kolo~
W dniu 26.12.2008 o 13:08, związkowiec napisał:

piewcą Tadeusza D. współczuję - według mojej wiedzy do prokuratury już zgłosiła sie osoba, która brała udział w zaniżaniu wartości działki dla Hindusów. Złożyła obszerne zeznania obciążające Tadeusza D. Zakładając, że macie rację i pozostałe zarzuty to nagonka to i tak zostanie skazany nawet symbolicznie... Choćby po to, aby nie płacić odszkodowania za areszt... Takie są realia. i jeszcze pytankom, czy ktoś ma potwierdzone informacje, ze Tadeusza D. nie jest już w Wawrowie,a w Poznaniu i jaka kwotę pieniędzy znaleziono u niego w domu (krązą jakieś gigantyczne kwoty po mieście)


1.5 ml zakonserwowane w słoikach marki tvist i na to wychodzi ,że on nie z PSlu bo jak by był to zdeponował by je w banku rolnym 2m pod ziemia
C
Chetny do kupna

Ja tez chcialem kupic na Slonecznej ten teren. Na jakich zasadach kupil je Gadek. Moze ktos z Rady lub Urzedu okaze jaka byla forma przetargu i za ile Gadki to kupily.No cwaniaki z Bangladeszu pokazujcie przekret zycia przy tej sprzedazy. Jak nie pokazecie to banany w TESCO prostowac a nie burmistrza i korupcje bronic.

~Obywatel~
W dniu 23.12.2008 o 20:04, Mama napisał:

Na pewno pomówienia przeciwko Burmistrzowi okażą się naciągane, znamy takie polityczne sprawy. Wierzę że skończy się to przeprosinami i odszkodowaniem dla Pana Tadeusza.



A to dopiero! Sąd bawi się w pomówienia? Zejdź na ziemię, człowieku. Manifestacja emocji to słaby argument. Oprzyjmy się na faktach, to jest zdrowsze od gdybania. A sądzę, że sąd właśnie na faktach oparł swoją decyzję. Ciąży na tobie dawne myślenie, a brakuje trzeźwości osądu tego, co się wydarzyło. Nie spiesz się z ocenami, bo możesz się zawstydzić! Obywatel
T
Towarzysz
W dniu 28.12.2008 o 22:41, barnaba napisał:

Dalej, debilu, słuchaj opowieści, które gdzieś tam krążą. Pewnie jeden z tych nieudaczników, którzy co chwilę gdzieś protestują... Związki zawodowe to bandy nierobów i dziadów, którzy uważają, że im się należy...



Człowieku, wytrzeźwiej i zacznij myśleć. Obrażanie się na to, co wydarzyło się burmistrzowi jest śmieszne! Przecież zniesławia to cały Międzyrzecz. Lepszej promocji nie mógł sam burmistrz wymyśleć. A może warto przyjrzeć się krytycznie zarządzaniu gminą i może to nasza naiwność rozzuchwaliła niektórych, że czuli się zupełnie bezkarni?! Więcej refleksji, mniej emocji! Towarzysz
M
Międzyrzeczanka
W dniu 24.12.2008 o 08:40, mama napisał:

Słuchajcie szkoda waszego czasu to i kto wypisuje te bzdury jest bez czci i wiary. Pan Burmistrz jest człowiekiem uczciwym i prawym i nie długo opuści areszt.Zostanie zrehabilitowany ponieważ była to zwykła nagonka polityczna. Przeproszą go i wierzę że jeszcze pokaże pis-uarom zmoczonym moczem że jego koniec nie nastąpił. Widzę że pewna grupa wzajemnej pis-uarowskiej adoracji rozpoczęła kampanie wyborczą. Za wcześnie panowie za wcześnie.



Skąd ten impet do obrony burmistrza?! Najlepiej poznajmy fakty i potem rozmawiajmy, bo obrona na tzw. wiarę jest dziecinnie głupia. Czyżby biuro do walki z korupcją należało do politycznego spisku?! Nie bądźmy ani naiwni, ani głupi. Burmistrz zdziałał , co zdziałał i musi za to ponosić odpowiedzialność. A swoją drogą, skąd u niego zamiłowanie do starej ekipy z Przytocznej. I pan Zdzisław Czekała- krótko wiceburmistrz, i pan Schmidchen i pan Furmanek... I odwołanie obligatoryjnego etatu sekretarza gminy... A nepotyzm burmistrza zatrudniająćego w ratuszu i swoich spółkach tzw. ludzi z klucza?! ... w tym szaleństwie jest metoda ! Kto chce przepraszać burmistrza niech przeprasza,ale najpierw wzbogaćmy się o wiedzę na temat jego rządzenia. Tak będzie mądrzej!
~obywatel~
W dniu 24.12.2008 o 08:21, SYN-OWA napisał:

widzę że chamie robisz sobie wyborcza reklamę(mocz z pis-uaru), nic z tego notowania SLD idą w górę i opluwanie tu prawego człowieka spęłzną na niczym. Pan Tadeusz na białym koniu wróci pod koniec stycznia i za wszystkie krzywdy które tu wypisujesz to moczniku zapłacisz.



Burmistrz na białym koniu!!! Wypisywanie takich bzdur powinno być karane. Z pewnością niektóre grupy interesu w Międzyrzeczu zawdzięczające burmistrzowi swoistą opiekę i to i owo mogą odczuwać dyskomfort, ale żeby aż tak zaślepiło rozsądek? Czy to naprawdę przemawia miłość i szacunek dla burmistrza? ! W każdym razie chora ta miłość i nienaturalna, a i umocowana materialnie, więc niebezpieczna.
O
Obiektywny
W dniu 23.12.2008 o 20:12, ~obserwator~ napisał:

Popieram



Naiwność czasem jest równoznaczna z głupotą. Można przebaczać,ale swoje krzywdy. A szukanie pośród złodziejskich zachowań burmistrza i jego ścisłej ekipy podtekstów politycznych i wołanie o sprawiedliwość w imię własnego widzimisię stanowi spore nadużycie. Więcej mądrości, mniej naiwnośći.Międzyrzeczowi z pewnością zaszkodzi niepolepszenie !
k
kk
W dniu 26.12.2008 o 13:08, związkowiec napisał:

piewcą Tadeusza D. współczuję - według mojej wiedzy do prokuratury już zgłosiła sie osoba, która brała udział w zaniżaniu wartości działki dla Hindusów. Złożyła obszerne zeznania obciążające Tadeusza D. Zakładając, że macie rację i pozostałe zarzuty to nagonka to i tak zostanie skazany nawet symbolicznie... Choćby po to, aby nie płacić odszkodowania za areszt... Takie są realia. i jeszcze pytankom, czy ktoś ma potwierdzone informacje, ze Tadeusza D. nie jest już w Wawrowie,a w Poznaniu i jaka kwotę pieniędzy znaleziono u niego w domu (krązą jakieś gigantyczne kwoty po mieście)



Debilu, podsysasz.
z
związkowiec
W dniu 28.12.2008 o 22:41, barnaba napisał:

Dalej, debilu, słuchaj opowieści, które gdzieś tam krążą. Pewnie jeden z tych nieudaczników, którzy co chwilę gdzieś protestują... Związki zawodowe to bandy nierobów i dziadów, którzy uważają, że im się należy...



no cóż to nieudacznicy nie mają argumentów tylko wyzwiska
Dodaj ogłoszenie