Zawodnicy tego trenera "rozbili bank" na mistrzostwach Polski

Zygmunt Szwarc w swojej trenerskiej karierze wychował masę medalistów mistrzostw Polski Archiwum
Pięć medali - złoty, trzy srebrne i brązowy - wywalczyli w weekend lubuscy lekkoatleci w małym memoriale im. Janusza Kusocińskiego w Radomiu, czyli mistrzostwach Polski młodzików (14 i 15 lat). Aż cztery razy na podium stawali reprezentanci Uczniaka Szprotawa, wychowankowie trenera Zygmunta Szwarca.

Po dwa krążki sięgnął Oskar Stachnik. 15-latek z Uczniaka zwyciężył w finale rzutu dyskiem (1 kg) - 58,35 i uplasował się na trzeciej pozycji w konkursie pchnięcia kulą (5 kg) - 14,87.

Srebro zgarnęła Iga Jastrzębska z ZLKL-u Zielona Góra. Podopieczna szkoleniowca Remigiusza Wierzbickiego finiszowała na drugiej pozycji w biegu na 1.000 m - 3.03,24. Do złota zabrakło niewiele ponad półtorej sekundy.

Na drugim stopniu podium stanęli także Korneliusz Dudzik i Patryk Zygmunt z Uczniaka. Pierwszy w finale rzutu młotem (5 kg) - 48,43, drugi w rywalizacji kulomiotów - 14,90. Tytuły mistrzowskie gwarantowały wyniki - odpowiednio - 52,65 i 15,39.