Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

ZIELONA GÓRA: Co się stało na deptaku? Bachus oniemiał z wrażenia [ZDJĘCIA, WIDEO]

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Wystawa prac artystów nieprofesjonalnych - którą zorganizował lubuski okręg ZNP i grupa Babie Lato z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury - w ramach Lata Muz Wszelakich -  Zielona Góra - 10 lipca 2019
Wystawa prac artystów nieprofesjonalnych - którą zorganizował lubuski okręg ZNP i grupa Babie Lato z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury - w ramach Lata Muz Wszelakich - Zielona Góra - 10 lipca 2019 Leszek Kalinowski
Nauczyciele lubią się dokształcać. Nic więc dziwnego, że pojechali na Augustowską Akademię. Dostali indeksy, które musieli wypełnić ocenami. Po zaliczeniu przyjechali na zielonogórski deptak, by pochwalić się obrazami, haftami i innymi dziełami...

Augustowska Akademia, ogólnopolski konkurs pod hasłem "Natura moich okolic" pokazują, jakie talenty maja pracownicy oświaty. I jak wesoło potrafią się integrować.

Jak mówi Bożena Mania, prezes lubuskiego okręgu Związku Nauczycielstwa Polskiego (wybrana na kolejną pięcioletnią kadencję), pracownicy oświaty bardzo chętnie angażują się w różne akcje, imprezy, rozwijają swoje pasje. Jedną z możliwości pokazania swoich talentów są właśnie organizowane w czasie wakacji imprezy. Konkurs odbył się już po raz 24. Za rok jubileuszowy, więc musimy przygotować coś wyjątkowego.

Pokonkursowe dzieła to nie tylko obrazy, hafty, zdjęcia, wiersz czy oryginalna proza. Wystawa na deptaku była okazją do porozmawiania z twórcami, wymienienia się doświadczeniami.

- Piękne te obrazy. Podziwiam i gratuluję - mówiła Krystyna Walewska, która razem z mężem Wiesławem oglądała wystawę pod chmurką.

Gratulacje wszystkim uczestnikom złożyła też Lidia Gryko z wydziału edukacji i dyrektor Zielonogórskiego Ośrodka Kultury Agata Miedzińska. To właśnie grupa Babie Lato od lat współpracuje z ZNP w organizacji tej wakacyjnej wystawy i nie tylko...

Pracownicy oświaty chętnie też biorą udział w plenerach. W tym roku odbył się on w Augustowie. A wszystko zostało zorganizowane jak na prawdziwej uczelni... Jednak nie oceny były najważniejsze, a pasje, dobry humor i miłe towarzystwo.
Podczas wystawy na deptaku ZNP prezentowało najnowszą publikację pt. "Pamięć wyryta w kamieniu" - o obeliskach, tablicach, ulicach poświęconych nauczycielom tajnego nauczania i ZNP.

ZOBACZ TEŻ

Akcja wsparcia dla strajkujących pedagogów pod hasłem "Lekcja solidarności z Nauczycielami". Co najmniej kilkaset osób zjawiło się na placu przed Filharmonią Zielonogórską.

ZIELONA GÓRA: Lekcja solidarności z nauczycielami. Kilkaset ...

Seniorzy z sulechowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mają mnóstwo pomysłów, jak atrakcyjnie spędzać czas na zajęciach teoretycznych i praktycznych.

Kręgle, tańce, Poczdam... - seniorzy z sulechowskiego UTW ma...

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska