Zielonogórska tenisistka Martyna Kubka mistrzynią Europy juniorek [ZDJĘCIA]

cekon
Zielonogórska tenisistka Martyna Kubka (na zdjęciu po prawej) została mistrzynią Europy juniorek w grze podwójnej. archiwum Martyny Kubki
Martyna Kubka, tenisistka GKT Nafta Zielona Góra, została mistrzynią Europy juniorek w grze podwójnej. Zielonogórzanka na kortach w szwajcarskim Klosters rywalizowała w parze z Weroniką Baszak (Redecko Wrocław).

Polki w całym turnieju nie straciły ani jednego seta. W finale pokonały 6:1, 7:5 białoruski duet Wiktoria Kanapatskaja - Anna Kubariewa (zwyciężczyni turnieju singlowego). Wcześniej nasze zawodniczi wyeliminowały pary z Estonii, Austrii, Czech i Słoweni.

W rywalizacji singlistek Martyna Kubka odpadła w drugiej rundzie. Przegrała z turniejową „dziesiątką” Czeszką Kristyną Lavickovą 7:5, 4:6, 6:7. W trzecim secie zielonogórzanka prowadziła 5:4 (40:15) i przy własnym serwisie i miała dwie piłki meczowe.

Zobacz galerię zdjęć:

Zielonogórska tenisistka Martyna Kubka mistrzynią Europy jun...

Martyna Kubka teraz szykuje się do gry w juniorskim turnieju US Open w Nowym Jorku. Przed wylotem do Stanów Zjednoczonych zagra w dwóch turniejach, w Grodzisku Mazowieckim i Warszawie.

Rosjanki wygrały w Zielonej Górze turniej Pucharu Federacji. Reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce.

Tenisistki z Rosji wygrały w Zielonej Górze turniej Pucharu ...