Zielonogórzanin Michał Pruszyński z medalem pływackich mistrzostw świata juniorów

Cezary Konarski
Michał Pruszyński, pływak Towarzystwa Pływackiego Zielona Góra, zdobył brązowy medal mistrzostw świata. Facebook.com/Towarzystwo Pływackie Zielona Góra
Michał Pruszyński, reprezentant Towarzystwa Pływackiego Zielona Góra, był członkiem polskiej sztafety, która w konkurencji 4x200 m stylem dowolnym wywalczyła brązowy medal w Limie.

Niespełna 18-letni podopieczny trenera Jacka Miciula w stolicy Peru pływał w eliminacjach, zajmując wraz z kolegami trzecie miejsce i pewnie awansując do finału. W decydującej rozgrywce Michała Pruszyńskiego zastąpił najlepszy obecnie polski pływak Ksawery Masiuk, lecz nie dało to poprawy lokaty.

Zielonogórzanin bardzo dobrze spisał się też w swoim jedynym starcie indywidualnym, awansował do finału na dystansie 50 m stylem grzbietowym. Zajął szóste miejsce, a czasem 25,94 s o siedem setnych sekundy poprawił rekord życiowy.

Gala Sportu Lubuskiego 2022. Anna Puławska królową lubuskieg...