Zmarł Piotr Steblin - Kamiński. Znany gorzowski bloger i...

  Zmarł Piotr Steblin - Kamiński. Znany gorzowski bloger i działacz społeczny

  red.

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Zmarł Piotr Steblin - Kamiński. Znany gorzowski bloger i działacz społeczny

  ©archiwum prywatne

  Zmarł "ostatni ze stolika nr 1". W nocy w piątek 30 marca odszedł Piotr Steblin - Kamiński.
  Zmarł Piotr Steblin - Kamiński. Znany gorzowski bloger i działacz społeczny

  ©archiwum prywatne

  Piotr Steblin - Kamiński znany był gorzowianom, jako "Ostatni ze Stolika numer 1". Właśnie pod takim hasłem aktywnie prowadził swojego bloga. Zajmował się publicystyką oraz udzielał się publicznie. Jedną z jego ostatnich akcji była walka o remont Szkoły Podstawowej nr 1.

  - Był wyjątkowym autorytetem, głosem miasta, w który warto było się wsłuchać - mówi Katarzyna Miczał

  Jeszcze w czwartek, 29 marca, na swoim blogu opublikował wpis, w którym podzielił się z Czytelnikami, że w ostatnim czasie przebywał w szpitalu. Prawdopodobnie przyczyną śmierci Piotra Steblina - Kamińskiego były problemy kardiologiczne.

  Znajomi nie mogą uwierzyć, że już Go nie ma

  - To bardzo smutna wiadomość... Piotr wyszedł ze szpitala i zmarł w nocy, w domu. Był wyjątkowym autorytetem, głosem miasta, w który warto było się wsłuchać. Miał też ogromny wpływ na tzw. młode pokolenie. Na nas, którzy zaczynają działać w przestrzeni publicznej, którzy chcą coś robić dla miasta. Jego pochwały, ale też skarcenia, wiele dla nas znaczyły i były bardzo ważne. Wszystkie Jego uwagi braliśmy do siebie - mówi Katarzyna Miczał. Dodaje też, że właśnie w ostatnim czasie Piotr Steblin - Kamiński był już nie tylko publicytsą, blogerem i "głosem miasta", ale też społecznikiem".

  - W ostatnim czasie pokazał się też jako działacz społeczny. Założył stowarzyszenie, które miało walczyć o remont SP 1 w Gorzowie. Teraz mogę powiedzieć, że będziemy kontynuować tę inicjatywę. Dokonamy tego, na czym mu bardzo zależało - dodaje K. Miczał.

  Wieść o śmierci Stablina - Kamińskiego dotarła także do radnej Marty Bejnar - Bejnarowicz. - Jest mi bardzo smutno, bo Steblin jest jednym z tych, którym bardzo zależy na mieście. Nie boi się mówić. Pewnie dlatego, że wie o co toczy się walka: o przyszłość miasta. Ja nie przyjmuję, że Go już nie ma. Jest. I będzie. Tylko trochę inaczej... - napisała w wiadomości do naszej redakcji radna Bejnar - Bejnarowicz.

  Internauci też wyrażają ubolewanie

  Na profilu na Facebooku Piotra Steblina - Kamińskiego pojawiają się kondolencje i słowa, które świadczą o tym, jak bardzo był szanowany. Wielu znajomych Steblin - Kamińskiego pisze wprost: "nie mogę w to uwierzyć".

  Piotr był wyjątkowy. Barddzo, bardzo będzie Go brakowało  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wideo